Zakończono prace nad trasą literacko-turystyczną „Imię Pani. Dogrywka”

W krzeszowskim Kinie za Rogiem Krzysztof Wojtas z sudety.pro wspólnie z wójtem Patrykiem Strausem zaprezentowali dziś (piątek, 28 kwietnia) efekty prac nad trasą literacko-turystyczną „Imię Pani. Dogrywka” w gminie Kamienna Góra, o której informowaliśmy wielokrotnie na naszym portalu.

Komisarz kryminalny Gustav Dewart zabierze nas do sześciu miejsc na terenie gminy Kamienna Góra, które poznamy z zupełnie innej perspektywy. Podcasty dostępne tutaj.

Przypominamy, że oficjalne otwarcie trasy turystycznej “Imię Pani. Dogrywka” odbędzie się już w poniedziałek, 1 maja o godz. 10:00.

Zapraszamy pod bramę główną przy bazylice w Krzeszowie, gdzie odbędzie się prezentacja trasy literacko-turystycznej „Imię Pani. Dogrywka” oraz spotkanie autorskie z pisarzem Krzysztofem Koziołkiem. Pisarz pojawi się w sześciu lokalizacjach, o których opowiada projekt. Harmonogram poniżej.

– Krzeszów godz. 10.00 (spotkanie przy bramie głównej)
– Pawilon na wodzie w Betlejem – ok. godz. 10:45
– Tunel kolejowy w Ogorzelcu – ok. godz. 11:30
– Mauzoleum Schaffgotschów w Raszowie – ok. godz. 12:15
– Głazy krasnoludków w Gorzeszowie – ok. godz. 13:15
– Stół sądowy w Kochanowie – ok. godz. 14:00

Uwaga! Podane godziny są orientacyjne. Dokładny czas wizyty będzie zależny od tempa zwiedzania kolejnych miejsc na trasie turystycznej “Imię Pani. Dogrywka”.

Przypominamy, że „Imię Pani” to seria kryminałów, których główny bohater, komisarz kryminalny Gustav Dewart rozwiązuje zagadki osadzone w realiach przedwojennej Kamiennej Góry i okolicach. Fabuła kryminału “Imię Pani“ dzieje się w Krzeszowie. Akcja sequela “Imię Pani. Misja” obejmuje Krzeszów i jego okolice, Lubawkę, Chełmsko Śląskie oraz sąsiednie miejscowości. Natomiast akcja “Imię Pani. Cisza“ została osadzona w przedwojennej Kamiennej Górze.

Share

Zobacz inne