Zakończono modernizację oczyszczalni ścieków w Krzeszowie

Zakończono modernizację oczyszczalni ścieków w Krzeszowie. Odbyły się odbiory techniczne obiektu. Przypominamy, że jest to jedna z większych inwestycji przeprowadzona przez Gminę Wiejską Kamienna Góra. Trwała blisko 2 lata i kosztowała ponad 3,5 mln zł. Inwestycja została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu pn. “Porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej poprzez budowę sieci wodociągowej w Przedwojowie oraz przebudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Krzeszowie” . Obecnie gmina stara się o refundację kosztów w wysokości ponad 1,5 mln zł.

Zmodernizowanie obiektu nie obyło się bez trudności. Wykonawca przekroczył o kilka miesięcy wykonanie zadania, więc naliczona została kara w wysokości ponad 200 tys. zł.

– Jesteśmy w trakcie wymiany pism z wykonawcą po czyjej stronie była wina. Normalna procedura, która zapewne się zakończy w sądzie, ale nie zamierzamy od tej kary odstąpić – mówi wójt Patryk Straus.

Oczyszczalnia po modernizacji nie będzie wymagała interwencji finansowych przez wiele lat. Obecnie stała się nowoczesnym obiektem spełniającym wszelkie normy polskie i unijne w zakresie oczyszczania ścieków.

Więcej o inwestycjach w regionie w tagach remonty.

Share

Zobacz również

Leave a Reply