Zakończenie roku szkolnego klas IV ZSZiO

W dniu 25 kwietnia 2019 roku odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas IV Technikum Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze z rocznika 2018/2019.

Uczniowie, nauczyciele, samorządowcy i zaproszeni goście około godz. 11:30 wyruszyli spod szkoły na kamiennogórski rynek, gdzie odbyła się uroczystość pożegnania.

Na zaproszenie dyrektor szkoły Pani Marioli Jaciuk uroczystościom towarzyszył występ Orkiestry Reprezentacyjnej Akademii Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

Uroczystości rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru 10 Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. Stanisława Maczka w Świętoszowie oraz Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 29 Pułku Piechoty 2 Armii Wojska Polskiego w Kamiennej Górze.

Po odegraniu hymnu Przewodnicząca Rady Powiatu Kamiennogórskiego Pani Edyta Wyrostek
odczytała list Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Pani Marzeny Machałek.

Tytuł „Absolwenta Roku 2018/2019” otrzymał Marcin Wojdacki – uczeń klasy IV A technikum kształcącego w zawodzie technik logistyk z innowacją pedagogiczną logistyka w wojskowości, który na świadectwie ukończenia szkoły uzyskał średnią ocen 4,88 oraz wzorowe zachowanie.

Wśród uczniów wyróżnionych przez Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Panią Marzenę Machałek znalazły się uczennice, które osiągnęły wysokie wyniki w nauce:

Paulina Dziuba
Kinga Lewandowska

Wśród wyróżnionych znalazło się też dwoje rodziców pracujących aktywnie w Radzie Rodziców szkoły:

Zuzanna Maruszczak
Robert Lewicki

Na szczególne wyróżnienie zasłużył również Wojciech Filip – uczeń klasy IVA technikum kształcącego w zawodzie technik logistyk z innowacją pedagogiczną logistyka w wojskowości. Filip jest członkiem kadry narodowej juniorów w biathlonie. Tylko w ciągu ostatniego roku reprezentował Polskę w Mistrzostwach Świata w biathlonie, w Estonii, Mistrzostwach Świata w Biathlonie na nartorolkach w Czechach, Mistrzostwach Polski na nartorolkach, trzykrotnie brał udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Do jego najważniejszych osiągnięć należy tytuł Mistrza Polski w kategorii juniorów.

W gronie najlepszych absolwentów z terenu poszczególnych miast i gmin, znaleźli się:

1. Paulina Dziuba
2. Kinga Lewandowska
3. Marta Mordarska
4. Natalia Pukas
5. Ewa Obrzud

Uczniowie technikum, którzy uzyskali najwyższe wyniki kwalifikacji zawodowych ze wszystkich egzaminów zawodowych, w poszczególnych zawodach:

Szymon Atleński, technikum kształcące w zawodzie technik logistyk
Kamil Kiełbasa, technikum kształcące w zawodzie technik mechatronik
Angelika Stolarczyk, technikum kształcące w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych
Paulina Nowicka, technikum kształcące w zawodzie technik hotelarstwa
Daniel Pilarski, technikum kształcące w zawodzie technik logistyk z innowacją pedagogiczną logistyka w wojskowości

Po wręczeniu listów gratulacyjnych zakończono uroczystość pamiątkowymi zdjęciami.

Share

Zobacz inne

One Thought to “Zakończenie roku szkolnego klas IV ZSZiO”

Leave a Comment