Zakończenie kwalifikacji wojskowej

Dnia 23 marca 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyło się uroczyste zakończenie kwalifikacji wojskowej.

W podsumowaniu udział wzięli m.in. starosta Jarosław Gęborys, przedstawiciel Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego we Wrocławiu mjr Jacek Baran oraz mjr Sebastian Kopczak z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kłodzku.

Przypominamy, iż na terenie powiatu kamiennogórskiego od dnia 13 marca br. trwała kwalifikacja wojskowa, o czym informowaliśmy tutaj.
Komisja swym działaniem obejmowała miasto i gminę Kamienna Góra, miasto i gminę Lubawka oraz Marciszów.

W tym roku do stawienia się przed komisją kwalifikacyjną wezwanych zostało 224 mężczyzn w wieku 19 lat. Stawiennictwo było obowiązkowe. Sprawdzany był stan ogólny zdrowia. Zdarzyły się również nieliczne przypadki doprowadzenia przez Policję. Większość mężczyzn otrzymała jednak kategorię zdrowia A.

Przed komisją kwalifikacyjną stawiły się również kobiety posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej. Były to głównie Panie kończące m.in. studia w zakresie medycznym, jak pielęgniarstwo czy weterynaria.

Powiatowa Komisja Lekarska funkcjonowała w budynku Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.

Catering na podsumowanie kwalifikacji wojskowej został przygotowany przez uczniów ZSZiO.

Kwalifikacja wojskowaShare

Zobacz inne

Leave a Comment