Zainstalowano pojemnik na nakrętki plastikowe w Marciszowie

W miejscowości Marciszów został zainstalowany metalowy pojemnik na nakrętki plastikowe. Pojemnik został wykonany dla Stowarzyszenia Aktywni dla Gminy Marciszów. Za zgodą wójta Wiesława Cepielika pojemnik można było zainstalować na gruncie gminnym, w centrum Marciszowa.

Przypominamy, że dwie sztuki pojemników wyprodukowała Dofama Thies. Jeden został zainstalowany w Kamiennej Górze przy ul. Sienkiewicza, o czym informowaliśmy tutaj.

Pojemniki umożliwiają gromadzenie plastikowych nakrętek. Zebrane z ich sprzedaży środki przeznaczone są na działalność charytatywną.

Do pojemnika nadadzą się nakrętki z butelek plastikowych typu PET, ale mogą to być też plastikowe zakrętki z mleka w kartonie, soczków itp. Muszą to być nakrętki z tworzywa sztucznego, które można przerobić na granulat. Nie mogą zawierać żadnych części metalowych (pompek, sprężynek) kartonowych dodatków, naklejek, etykiet, cen. To ułatwia i skraca proces ich przeróbki. Do zbierania nadają się również nakrętki z opakowań środków chemicznych (płynów do mycia naczyń, płynów do prania, kosmetyków itp.).

Zobacz inne

Leave a Comment