Zagrożenie wybuchem w Kamiennej Górze. W kamienicy znaleziono pocisk rakietowy

W poniedziałek 1 lutego 2021 roku o godz. 12 na korytarzu kamienicy przy ul. Szpitalnej w Kamiennej Górze znaleziono pocisk rakietowy z czasów II wojny światowej. Na miejsce natychmiast wezwano służby. Zabezpieczono miejsce zdarzenia i ewakuowano mieszkańców budynku, również z okolicznych kamienic i Lidla. W budynkach przebywało około 60 osób w pobliskim Lidlu około 70. Wyznaczono strefę rażenia na 300 metrów. Zamknięta została ul. Bohaterów Getta. Po kilkudziesięciu minutach zdecydowano jednak zmniejszyć strefę rażenia do 100 metrów.

Na miejsce zdarzenia przyjechały miejskie służby kryzysowe i zastępca burmistrza Adam Blicharski.

– Mieszkańcy, którzy będą potrzebowali pomocy, zostaną przewiezieni autobusem do pomieszczeń szkoły podstawowej nr 2, aby nie musieli czekać na zakończenie akcji na mrozie – informuje zastępca burmistrza.

Wezwano Patrol Saperski z Bolesławca, który dotarł o godz. 14:50. Po przyjeździe saperzy podjęli działania. Na czas zabezpieczenia pocisku ponownie wstrzymano ruch na ul. Bohaterów Getta. Pocisk został zabezpieczony i zabrany przez patrol saperski. Mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań.

Pocisk rakietowy znalazła lokatorka, która zaniepokojona pozostawioną na klatce schodowej wypełnioną torbą foliową postanowiła się tym zainteresować. Po jej rozcięciu nożyczkami zauważyła pocisk.  

Share

Zobacz inne

Leave a Comment