Zaginiony senior uratowany przez policjantów

W nocy z poniedziałku na wtorek (20-21 maja) do Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze wpłynęło zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, której 76-letni mąż nie powrócił do domu. Z ustaleń, które poczynił dyżurny jednostki, wynikało, że mężczyzna w poniedziałek około godziny 16 pojechał na ryby i od tego momentu nie było z nim kontaktu, a dodatkowo poważnie chorował.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz Komisariatu Policji w Lubawce zostali niezwłocznie zadysponowali na teren Marciszowa, gdzie prawdopodobnie mógł przebywać zaginiony senior. Dyżurnemu jednostki udało się skontaktować z krewnym mężczyzny, który wskazał miejsca, gdzie przebywali najczęściej i pomógł w prowadzonych poszukiwaniach. Dzięki tym informacjom policjanci szybko odnaleźli samochód seniora przy rzece.

Lubawscy policjanci, sprawdzając teren przy rzece przy ul. Nadbrzeżnej w Marciszowie, po godzinie 2 zauważyli w gęstych zaroślach leżącego mężczyznę. Jak się okazało, senior dostał ataku i od kilku godzin nie był w stanie się ruszyć. Mundurowi natychmiast sprawdzili funkcje życiowe zaginionego, który był mocno wychłodzony, po czym okryli go kocem ratunkowym i przenieśli do radiowozu, gdzie powoli był ogrzewany. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, który zabrał mężczyznę do szpitala.

Dzięki profesjonalnym działaniom policjantów senior został szybko odnaleziony i trafił pod opiekę lekarzy.

Apelujemy – wypadki się zdarzają, więc informujmy swoich bliskich o miejscach naszego pobytu, szczególnie jeśli chorujemy.

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Zobacz inne