Zaduszki w Uniemyślu

Dnia 26 października 2014 roku Stowarzyszenie Doliny Zadrny i Klub Przyrodników zorganizowało wieczór zaduszkowy w Uniemyślu. Zaduszki rozpoczęto o godzinie 16.00 inscenizacją sądu wiejskiego w wykonaniu mieszkańców Uniemyśla i Okrzeszyna.

Zebrana publiczność w miejscowej karczmie, przeniosła się w zamierzchłe czasy oglądając historyczne przedstawienie osądzenia skazanego przez ławników i sołtysa. Po przedstawieniu zebrani goście mogli skorzystać z pysznego jadła przyrządzonego przez gospodynie Uniemyśla i Okrzeszyna. W menu znalazły się placki sodowe z makiem, tarta z dynią, domowy chleb, smalec, miód, kapusta zasmażana, a także inne tradycyjne potrawy, w tym ciasta i słodkości.
Około godziny 18.00 wszyscy goście przenieśli się pod remontowane ruiny kościoła św. Mateusza. Przy blasku zniczy i ogniska zebrani goście wysłuchali opowieści o zmarłych spoczywających na cmentarzu przy kościele. Na murach kościoła były wyświetlane fragmenty filmów a wszystko przy występie zespołu „Prosto z serca”.

Zaduszki zakończył zespół Flounder Beside The Bones, dając występ w miejscowej karczmie.

Share

Zobacz inne

6 Thoughts to “Zaduszki w Uniemyślu”

 1. Darek

  Wspaniała impreza służąca podniesieniu walorów turystycznych tego miejsca. Chwała organizatorom. Serdeczne podziękowania w szczególności Panu Zieleniowi.

 2. Darek

  A tak przy okazji to również podziękowania za zamieszczenie zdjęć z tego wydarzenia.

 3. No tak. Była na wydarzeniu “powiatowa” była telewizja kamiennogórska a zdjęcia tylko na http://www.czadrow.pl 🙂 Zapraszamy do nas. Tylko u nas ciekawie prezentowane relacje z fajnych imprez w regionie.

 4. Darek

  No tak Panie Arturze tylko Pan wie co najlepsze w naszych okolicach i publikuje to na portalu !!!
  Pozdrawiam i dziękuję za portal sołectwa Czadrów. Nie jestem mieszkańcem gminy Kamienna Góra, ale często tu wpadam bo jest tu wiele informacji, których gdzie indziej nie poczytam, a ja też jestem patriotą lokalnym. Pozdrawiam.
  Na “powiatowej” była tylko wzmianka, że takie wydarzenie będzie miało miejsce.

 5. Serdecznie dziękujemy za obecność, wsparcie medialne i piękną relację zdjęciową z niedzielnych wydarzeń w Uniemyślu. Wasze zainteresowanie i uznanie dla naszych działań daje nam dużo satysfkacji i radości. Pozdrawiamy sąsiadów i do zobaczenia wkrótce!

Leave a Comment