Zabezpieczyli krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy

Aż 1200 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci świdnickiej komendy wraz z funkcjonariuszami Wałbrzyskiej Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Straty Skarbu Państwa oszacować można na kwotę blisko miliona złotych.

Świdniccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Wałbrzyskiej Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości akcyzowej, w ramach realizacji informacji operacyjnej udali się na jedną z posesji na terenie Świdnicy, gdzie przechowywany miał być tytoń bez polskich znaków akcyzy.

Na miejscu, w pomieszczeniach piwnicznych ujawniono 66 worków krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Po zważeniu okazało się, że łączna waga zabezpieczonego towaru to 1200 kg. Śledczy ustalili, że uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego w tym przypadku oszacować można na kwotę blisko miliona złotych.

Zabezpieczony tytoń przekazany został funkcjonariuszom Wałbrzyskiej Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment