Za uśmiercenie szczeniaków ze szczególnym okrucieństwem odpowiedzą przed sądem

Nowo narodzone szczenięta włożyli do wiadra z wodą, podtopili, a następnie wynieśli obok bloku mieszkalnego i wylali na śniegu pozostawiając by zamarzły. 50-latek i 42-latka zostali zatrzymani wczoraj późnym wieczorem bezpośrednio po zgłoszeniu przez policjantów z Boguszowa-Gorc i staną teraz przed sądem. Odpowiedzą za uśmiercenie zwierząt ze szczególnym okrucieństwem.

O zdarzeniu boguszowscy funkcjonariusze zostali poinformowani 17 stycznia br. około godziny 20:45. Policjanci niezwłocznie udali się do Czarnego Boru na ul. Główną i potwierdzili, że ktoś w sposób brutalny uśmiercił 5 młodych czworonogów.  Chwilę później w ręce funkcjonariuszy wpadli sami sprawcy tego bestialskiego czynu. To 50-latek i 42-latka, którzy działali wspólnie i w porozumieniu. Oboje w momencie zatrzymania byli nietrzeźwi. Mieli ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci odebrali suczkę właścicielom i przekazali fundacji dla zwierząt. Zatrzymani mieszkańcy Czarnego Boru staną teraz przed sadem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5, a także zakaz posiadania zwierząt.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

One Thought to “Za uśmiercenie szczeniaków ze szczególnym okrucieństwem odpowiedzą przed sądem”

  1. […] Nowo narodzone szczenięta włożyli do wiadra z wodą, podtopili, a następnie wynieśli obok bloku mieszkalnego i wylali na śniegu pozostawiając by zamarzły. O tym okrutnym zdarzeniu informowaliśmy wcześniej. […]

Leave a Comment