Za kradzież rozbójniczą został na 2 miesiące tymczasowo aresztowany

Na 2 miesiące trafił do aresztu mężczyzna podejrzany o kradzież rozbójniczą oraz kradzieże sklepowe. Mężczyzna w jednym ze sklepów odzieżowych ukradł 2 czapki o wartości 76 zł i nie chciał ich oddać. W celu utrzymania łupu poszarpał się z pracownikiem ochrony, który chciał mu je odebrać, a następnie jeleniogórzanin uciekł ze sklepu. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 19-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą oraz kradzieże sklepowe.

Jak ustalili funkcjonariusze, do tego zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym z jeleniogórskich sklepów odzieżowych. Mężczyzna ukradł 2 czapki   o wartości 76 zł, a kiedy pracownik ochrony próbował mu je odebrać, wywiązała się szarpanina, a następnie udało mu się uciec z łupem.

Policjanci powiadomieni o kradzieży rozpoczęli poszukiwanie podejrzewanego o ten czyn mężczyzny. W oparciu o zebrane w tej sprawie informacje oraz na podstawie zabezpieczonego monitoringu wytypowali 19-latka jako  podejrzewanego o to przestępstwo. Ponadto okazało się, że zatrzymany ma na koncie kilka kradzieży sklepowych, których dopuścił się w Jeleniej Górze w okresie od 27 listopada ubiegłego roku do 12 grudnia 2018 r. Jego łupem padły kosmetyki, alkohol, odzież.

Mężczyźnie za kradzież rozbójniczą grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Źródło:
Policja Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment