“Za czym kolejka ta stoi?” w kamiennogórskim LO

W auli Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze, przy pełnej sali, odbyła się dziś (piątek, 31 marca) premiera przedstawienia, przygotowanego przez Zespół Teatralny LO pt. “Za czym kolejka ta stoi?”. Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie poliptyku Mariana Wiekiery, który tworzy od 2015 roku, wystawionego w trakcie spektaklu na szkolnym korytarzu.

Marian Wiekiera

Kamiennogórski malarz i grafik Marian Wiekiera w wywiadzie dla TV Kamienna Góra

Przypominamy, że malarz i grafik Marian Wiekiera wystawia od 1980 roku. Swoją twórczość prezentował na licznych wystawach indywidualnych, jak i zbiorowych w Polsce i za granicą, w takich krajach jak Niemcy, Czechy, Francja, Włochy. Jego Prace znajdują się w zbiorach Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze oraz w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

Jacek Bruździak

Dyrektor LO Jacek Bruździak w wywiadzie dla TV Kamienna Góra

Zespół Teatralny LO (wcześniej “My”) od początku swego istnienia prowadzony jest przez dyrektora LO Jacka Bruździaka. To już 30 sezon, jak zespół prowadzi swoją działalność. Zawsze w ostatni weekend marca prezentuje widowisko publiczności. Dzisiejszy spektakl był kolejnym zachwycającym przedstawieniem, nagrodzonym gromkimi brawami przez bardzo licznie zebraną publiczność.

Aleksandra Majak

Piosenka “Małe tęsknoty” Krystyny Prońko w wykonaniu uczennicy Aleksandry Majak

W spektaklu wykorzystano teksty: Ernesta Brylla, Władysława Bukowińskiego, Jonasza Kofty, Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej, Danuty Wawiłow.

Reżyseria: Jacek Bruździak.

Opracowanie muzyczne i światła: Marek Dańczak.

Wystąpił Zespół Teatralny LO w składzie: Karolina Auksztulewicz, Kinga Bielewicz, Natalia Borys, Emilia Czuba, Justyna Jakobschy, Natalia Klag, Kaja Kozicka, Aleksandra Majak, Oskar Ostrowski, Kacper Rafalski, Jessica Remiszewska, Amelia Reszczyńska, Maksym Romanov, Zuzanna Sarek.

Share

Zobacz inne