Z narkotykami i bez uprawnień do kierowania pojazdem

Policjanci z Komisariatu Policji z Lubawki 01 sierpnia br. w Chełmsku Śląskim zatrzymali kierującego pojazdem osobowym, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, wcześniej kierował pojazdem znajdując się pod ich działaniem oraz znajdował się w ich posiadaniu.

Lubawscy policjanci późnym wieczorem 01 sierpnia zostali skierowani do obsługi zdarzenia drogowego do jakiego doszło w miejscowości Chełmsko Śląskie, gdzie kierujący samochodem osobowym miał uderzyć w latarnię uliczną. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili zdarzenie i zastali trzech mężczyzn oraz uszkodzony pojazd marki Ford. Policjanci wykonując czynności ustalili, że kierującym pojazdem był 19 – letni obywatel jednego z krajów Unii Europejskiej.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli bardzo podenerwowani zaistniałą sytuacją a w szczególności kierujący. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych osoby przez policjantów, okazało się, że kierował on samochodem nie posiadając do tego uprawnień. W dalszej kolejności po poddaniu obywatela wspólnoty badaniu narkotesterem na zawartość środków odurzających w organizmie, okazało się, że kierował znajdując się pod wpływem ich działania. Funkcjonariusze w jego odzieży również znaleźli około 2 działek substancji zawierającej zabroniony tetrahydrokannaibnol lub THC, który znajduje się w narkotykach.

Pasażerowie 17 i 18 latek mieszkańcy powiatu kamiennogórskiego po wykonanych czynnościach zostali zwolnieni, natomiast 19 – latek został zatrzymany a znajdującą się przy nim nielegalną substancję zabezpieczyli. Zatrzymany odpowie za spowodowanie kolizji drogowej, za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu środków odurzających oraz za posiadanie środków odurzających. O karze łącznej za popełnione przestępstwa zadecyduje sąd. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3 a za kierowanie pojazdem pod ich wpływem do lat 2.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment