YONEX Bad-Cup Pisarzowice 2017

W sobotę (4 lutego), na sali gimnastycznej w Pisarzowicach, 47 badmintonistów walczyło o puchar wójta gminy Kamienna Góra w turnieju Yonex Bad-Cup Pisarzowice 2017. Najlepszą zawodniczką okazała się Agata John z Poznania. W kategorii męskiej najlepszym zawodnikiem był Michał Szymczak z Wrocławia.

Od wczesnych godzin rannych do Pisarzowic przybywali zawodnicy z 18 miejscowości – m.in. z Wrocławia, Wałbrzycha, Kamiennej Góry, Poznania, Góry, Bolesławca, Jeleniej Góry, Szarocina, Lubawki czy niemieckiego Bielefeld. Po krótkim otwarciu (wójt Patryk Straus zagrał w turnieju) przystąpiono do rywalizacji na 4 kortach. W spotkaniach ćwierćfinałowych najlepszy badmintonista z regionu – Łukasz Piśnicki z Szarocina po pasjonującym i wyrównanym meczu uległ 1:2 Sebastianowi Laseckiemu z Kalisza.

Wśród panów złoty medal wywalczył Michał Szymczak. Drugi była Jan Wolańczyk – brązowy medalista Mistrzostw Polski w raketlonie oraz drużynowy wice mistrz świata w raketlonie. Trzecie miejsce przypadło Sebastianowi Regeńczukowi.

W gronie pań poza konkurencją była młoda poznanianka Agata John, która wyprzedziła Emilię Goldwasser z Sobótki i Martę Rudzką z Wrocławia. Z naszych zawodniczek najwyżej zaszły Anna Okupska z Szarocina i Paulina Adamczyk z Raszowa (miejsca 5-8).

Dla wszystkich organizatorzy przygotowali smaczny poczęstunek, obiad, pyszne domowe ciasta oraz nagrody rzeczowe. W tym roku wsparli nas: Yonex Polska, AL-MIR S.C. Alina Mirosław Buczek, Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze, Kopalnia Ogorzelec Sp. z o.o., JKSM Pisarzowice, Agencja Reklamowa REDIS Kamienna Góra, Sport-Ski-Tenis Marek Bross Wrocław, Pracownia Reklam EXPRINT, Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Gościniec Rudawski w Pisarzowicach, Stacja Narciarska Czarnow-Ski, Squash Club Wałbrzych, Gmina Kamienna Góra, ZSP Pisarzowice, oraz UKS Maraton Pisarzowice.

Info-foto: Gmina Kamienna Góra
Wideo: Ryszard Bizoń

Share

Zobacz inne

Leave a Comment