Na stadionie miejskim w Kamiennej Górze odbyła się kolejna edycja Dolnośląskiego Mityngu Lekkoatletycznego Olimpiad Specjalnych.
Miasto Kamienna Góra ponownie odwiedzili zawodnicy niepełnosprawni intelektualnie z wielu dolnośląskich miast, aby podjąć trudną rywalizację m.in. w biegach, skoku w dal, pchnięciu kulą, rzucie piłeczką palantową, jak również w konkurencjach na wózkach inwalidzkich.
Każdy ze startujących zawodników ponownie walczył nie tylko z kolegą i koleżanką, ale i własnym zmęczeniem oraz niepełnosprawnością.
Tegoroczny mityng swoją obecnością uświetniła Maluba (Magdalena Lubacz), influencerka wokalistka disco‑polo i zwyciężczyni 3. edycji programu „Projekt Lady”.
Organizatorem wydarzenia był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Dolnośląskie oraz Klub Olimpiad Specjalnych „Podaj Rękę”, działający przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze.
W zawodach uczestniczyli sportowcy z całego Dolnego Śląska, reprezentujący m.in. Klub Olimpiad Specjalnych „Podaj Rękę”, Dom Pomocy Społecznej w Szarocinie oraz Powiatowy Ośrodek Wsparcia – Środowiskowy Dom Samopomocy w Kamiennej Górze.
W wydarzeniu uczestniczyły przedstawicielki władz powiatu kamiennogórskiego: starosta Małgorzata Krzyszkowska, członek zarządu Ewa Kulon, radna powiatu Zofia Kolat oraz naczelnik Wydziału Edukacji i Promocji Cecylia Skulska, a także zaproszeni goście, m.in. prezes SSEMP S.A. w Kamiennej Górze Arkadiusz Dybiec, czy dyrektor ZSZiO Mariola Jaciuk.




































































































































































