XXII Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych

Na stadionie miejskim w Kamiennej Górze odbył się dziś (środa, 31 maja) XXII Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych organizowany przez Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Dolnośląskie oraz klub Olimpiad Specjalnych “Podaj Rękę” działający przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze.

W tej corocznej sportowej rywalizacji udział wzięli zawodnicy z Legnickiego Pola, Szarocina, Legnicy, Lubania, Wrocławia, Jaskulina, Lwówka Śląskiego, Milicza, Miłkowa, Głogowa, Polkowic, Opolnicy, Wojcieszowa, Dobroszyc, Ostrowiny, Trzebnicy, Kątów Wrocławskich oraz dwie reprezentacje z Kamiennej Góry. Łącznie w zawodach wystartowało około 300 uczestników z całego Dolnego Śląska, którzy zmagali się w takich konkurencjach jak: bieg na 50, 100, 200, 400, 800 m, skok w dal z miejsca i rozbiegu, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut piłeczka palantową, rzut mini oszczepem, pięciobój, a także w konkurencjach na wózkach: wyścigi na 25 m i rzut piłeczką palantową.

Organizatorami imprezy byli: Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Dolnośląskie, Klub Olimpiad Specjalnych “Podaj Rękę” – Kamienna Góra, Zespół Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze.

Współorganizatorami byli: Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Kamiennej Górze, Miejskie Centrum Kultury Fizycznej w Kamiennej Górze, Stowarzyszenie “Podaj Rękę Kamienna Góra”.

Impreza współfinansowana została ze środków: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego,
Powiatu Kamiennogórskiego, Gminy Lubawka, Gminy i Miasta Kamienna Góra.

Share

Zobacz inne