XVIII Zlot Krasnali

Chociaż Zlot Krasnali, flagowa impreza Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Gminy Kamienna Góra, odbywa się nieprzerwanie od 18 lat, takiego kształtu jak w tym roku nie miała jeszcze nigdy. Przez obostrzenia związane z koronawirusem nie mogliśmy jak zwykle spotkać się na gorzeszowskiej polanie w Rezerwacie Skalnym Głazy Krasnoludków. To nie przeszkodziło nam jednak w świetnej zabawie. Tegoroczny zlot odbył się bowiem w przestrzeni wirtualnej.

Przez kilka godzin za pośrednictwem profilu CBK na Facebooku oraz kanału na Youtubie miłośnicy tej wspaniałej imprezy mogli na bieżąco śledzić atrakcje, jakie pracownicy instytucji przygotowali specjalnie z myślą o nich. Były zabawy plastyczne, ciekawe opowieści o tematyce geologicznej oraz wirtualna gra terenowa z Krasnalem Skrobkiem i jego przyjaciółmi. Na gorzeszowskich skałkach zagościł wójt Patryk Straus, który przeczytał dzieciom ciekawą historię. W międzyczasie młodsi i starsi mogli obejrzeć archiwalne fotografie zrobione podczas imprez w latach ubiegłych. Sami również mieli szansę zaprezentować swoje wspomnienia z minionych wydarzeń. W nagrodę otrzymali torty – smaczne i pięknie udekorowane przez wójt Małgorzatę Buszkiewicz.

Dziękujemy za udział we wspólnej zabawie, za Wasze zdjęcia, prace plastyczne, za to, że pomimo trudnego czasu byliście z nami, jak zawsze. Dowody sympatii i tęsknoty za zlotem w realu tylko utwierdziły nas w przekonaniu, że serce i wysiłek, które wkładamy w organizację tej imprezy nie idą na marne. Do zobaczenia za rok. Oby już w normalnych warunkach.

Nagrodzeni w konkursie wspomnieniowym:
1. Justyna Prokopik
2. Rodzina Homoncików
3. Rodziny Tobiaszów i Piszczatowskich
4. Ewa Masiarz
5. Agnieszka Jaksoń
6. Dzieci ze świetlicy w Gorzeszowie

Więcej informacji na fanpage CBK.

Zobacz inne

Leave a Comment