XVIII Powiatowe Spotkanie Mistrzów Sportu Szkolnego

W dniu 17 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej  Górze odbyło się XVIII Powiatowe Spotkanie Mistrzów Sportu Szkolnego oraz podsumowanie współzawodnictwa sportowego powiatu kamiennogórskiego w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady za rok szkolny 2018/2019.

Tradycją jest, że w miesiącu czerwcu odbywa się podsumowanie pracy szkół, nauczycieli oraz młodzieży, która rywalizowała w zawodach powiatowych i podziękowanie wybitnym oraz bardzo dobrym sportowcom powiatu kamiennogórskiego, którzy osiągali sukcesy zarówno w sportach indywidualnych i drużynowych oraz ich opiekunom.

Wyniki:

Igrzyska Dzieci

  Dziewczęta   Chłopcy
1.        Szkoła Podstawowa nr 2 Kamienna Góra 1 Szkoła Podstawowa nr 2 Kamienna Góra
2.        Szkoła Podstawowa nr 1 Kamienna Góra 2 Szkoła Podstawowa nr 1 Kamienna Góra
3.        Szkoła Podstawowa w Lubawce 3 Szkoła Podstawowa w Krzeszowie
4.        Szkoła Podstawowa w Pisarzowicach 4 Szkoła Podstawowa w Pisarzowicach
5.        Szkoła Podstawowa w Krzeszowie 5 Szkoła Podstawowa w Lubawce
6.        Szkoła Podstawowa w Marciszowie 6 Szkoła Podstawowa w Marciszowie
7.        Szkoła Podstawowa w Ptaszkowie 7 Szkoła Podstawowa w Chełmsku Śląskim
8.        Szkoła Podstawowa w Chełmsku Śląskim 8-9 Szkoła Podstawowa w Szarocini
9.        Szkoła Podstawowa w Szamocinie 8-9 Szkoła Podstawowa w Ptaszkowie
10.    Szkoła Podstawowa w Miszkowicach 10 Szkoła Podstawowa w Miszkowicach
11.    Szkoła Podstawowa nr 3 Kamienna Góra 11 Szkoła Podstawowa nr 3 Kamienna Góra

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

  Dziewczęta   Chłopcy
1.        Szkoła Podstawowa w Pisarzowicach   Gimnazjum nr 2 Kamienna Góra
2.        Szkoła Podstawowa nr 2 Kamienna Góra   Szkoła Podstawowa nr 1 Kamienna Góra
3.        Szkoła Podstawowa nr 1 Kamienna Góra   Szkoła Podstawowa nr 2 Kamienna Góra
4.        Szkoła Podstawowa w Lubawce   Szkoła Podstawowa w Pisarzowicach
5.        Szkoła Podstawowa w Marciszowie   Szkoła Podstawowa w Krzeszowie
6.        Szkoła Podstawowa w Krzeszowie   Szkoła Podstawowa w Marciszowie
7.        Gimnazjum nr 2 Kamienna Góra   Szkoła Podstawowa w Lubawce
8.        Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej   Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej
9.        Szkoła Podstawowa w Miszkowicach   Szkoła Podstawowa w Miszkowicach
10.    Szkoła Podstawowa w Ptaszkowie   Szkoła Podstawowa w Chełmsku Śląskim
11.    Szkoła Podstawowa w Szamocinie   Szkoła Podstawowa w Ptaszkowie
12.    Szkoła Podstawowa w Chełmsku Śląskim   Gimnazjum nr 1 Kamienna Góra\
13.    Gimnazjum nr 1 Kamienna Góra   Szkoła Podstawowa w Szamocinie
14.    Zespól Szkół Specjalnych Kamienna Góra   Zespól Szkół Specjalnych Kamienna Góra

Wybitne osiągnięcia sportowe zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze, którzy brali udział w wielu imprezach dolnośląskich, na który zostali bardzo wysoko sklasyfikowani.

1. DAMIAN KUKLIS

IV Miejsce bieg na 800m – Dolnośląski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych Wojcieszów 04.10.2018

I miejsce styl dowolny 25m i III miejsce – Sztafeta 4 x 25m – X Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych we Wrocławiu 11.04.2019

II miejsce bieg na 100m, V miejsce pchnięcie kulą – XIX Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych w Kamiennej Górze 29.04.2019

2. KORNEL PIETROWSKI

III miejsce bieg na 800m – VIII Dolnośląski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych Wojcieszów 04.10.2018

I miejsce styl dowolny 25m – X Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych we Wrocławiu11.04.2019

II miejsce bieg na 400m i III miejsce bieg 100m – XIX Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych w Kamiennej Górze  29.04.2019

3. KRZYSZTOF DUMAŃSKI

III miejsce  bieg na 800m – VIII Dolnośląski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych Wojcieszów 04.10.2018

I miejsce bieg na 1000m i III miejsce bieg na 500m – IX Dolnośląski Mityng w Narciarstwie Biegowym Olimpiad Specjalnych Jakuszyce – Wojcieszów 14.02.2019

I miejsce XVII Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Bolesławcu 16.04.2019

III miejsce pięciobój i IV miejsce sztafeta 4x100m – XIX Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych w Kamiennej Górze  29.04.2019

4. OLGA SZEKSZTEŁO

IV miejsce bieg na 800m – VIII Dolnośląski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych Wojcieszów 04.10.2018

II miejsce bieg na 50m i 100m IX Dolnośląski Mityng w Narciarstwie Biegowym Olimpiad Specjalnych Jakuszyce 14.02.2019

I miejsce styl dowolny przy pomocy sprzętu pneumatycznego 25m – X Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych we Wrocławiu11.04.2019

I miejsce bieg na 100m, pchnięcie kulą, II miejsce sztafeta 4x100m – XIX Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych w Kamiennej Górze  29.04.2019

5. ADRIAN ANDREJCZUK

IV miejsce bieg na 1600m – VIII Dolnośląski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych Wojcieszów 04.10.2018

I miejsce bieg na 1000m i II miejsce na 500m IX Dolnośląski Mityng w Narciarstwie Biegowym Olimpiad Specjalnych Wojcieszów – Jakuszyce 14.02.2019

I miejsce – XVII Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Bolesławcu 16.04.2019

II miejsce pięciobój, IV miejsce sztafeta 4x100m – XIX Dolnośląski mityng Lekkoatletyczny olimpiad Specjalnych w Kamiennej Górze  29.04.2019

6. KACPER KOSZKUL

IV miejsce bieg na 800m – Dolnośląski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych Wojcieszów 04.10.2018

I miejsce – XVII Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Bolesławcu 16.04.2019

III miejsce Sztafeta 4 x 25m – X Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych we Wrocławiu 11.04.2019

I miejsce bieg na 100m, IV miejsce pchnięcie kulą i sztafeta 4x100m – XIX Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych w Kamiennej Górze  29.04.2019

7. KACPER GRYBOŚ

III miejsce bieg na 50m i 100m – IX Dolnośląski Mityng w Narciarstwie Biegowym Olimpiad Specjalnych Jakuszyce 14.02.2019

I miejsce – XVII Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Bolesławcu 16.04.2019

II miejsce styl klasyczny 50m, III miejsce – sztafeta 4 x 25m – X Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych we Wrocławiu11.04.2019

III miejsce bieg na 100m, pchnięcie kulą – XIX Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych w Kamiennej Górze  29.04.2019

Opiekunami wyróżnionych sportowców była Pani Dyrektor Wioletta Gogolewska, Brygida Budaj oraz Jacek Englert

Indywidualne Mistrzostwa   

Maja OLSZAK uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze – zajęła I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach LA w finale strefy jeleniogórskiej oraz I miejsce w finale dolnośląskim w biegu na dys. 80m ppł na 29 startujących zawodniczek

Pływanie indywidualne chłopców SP2

Marcel MATUJZO

– I miejsce w stylu grzbietowym na dys. 50m, na finale strefy
– III miejsce w stylu grzbietowym na dys. 50m, na finale dolnośląskim

BADMINTON DRUŻYNOWY DZIEWCZĄT

Wicemistrzyniami w badmintonie drużynowym zostały uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze, których opiekunem był Pan Zbigniew Lema.

  1. Katarzyna Pawłowska
  2. Anna Kulas
  3. Dominika Walczuk

MINI PIŁKA SIATKOWA „4” CHŁOPCÓW

Tytuł wybitnego sportowca w mini piłce siatkowej zdobyła reprezentacja „4” chłopców podpieką Pana Zbigniewa Lemy. Chłopcy zostali mistrzami województwa, a następnie w dniach 23-26 maja reprezentowali powiat kamiennogórski na zawodach ogólnopolskich, które odbyły się w Głuchołazach. Drużynę stanowili: Marcel ANTOSZCZAK, Bartosz SMYDA, Kacper BIROŚ, Tymoteusz GRZYB, Fabian LEWICKI, Korneliusz OLSZEWSKI, Oliwier ZYCH, Szymon SCHABIŃSKI, Adrian BIAŁAS, Jakub PEŁKA, Miłosz REGEWICZ, Jakub OLCZAK.

Korneliusz OLSZEWSKI, Fabian LEWICKI i Adrian BIAŁAS reprezentowali szkołę na zawodach w badmintonie drużynowym, gdzie na finale dolnośląskim ostatecznie zostali sklasyfikowani na 5 miejscu.

PIŁKA SIATKOWA CHŁOPCÓW

III miejsce w finale dolnośląskim zdobyła reprezentacja ZSO pod opieką Pana Krzysztofa Pawlikowskiego.

Oktawian SOWIŃSKI, Danie ZIOŁA, Piotr SAMEK, Krystian NICIEJEWSKI, Jakub ŻUK, Filip FRYZOWICZ, Marek TRZEPAK, Jakub ZASADA

UNIHOKEJ CHŁOPCÓW

Mistrzami województwa została reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej w Krzeszowie. Drużyna pod opieką Pani Danuty Farmas: Igor GLISZCZYŃSKI, Michał KUCZYŃSKI, Jakub MICHALIK, Marcel MICHALIK, Mikołaj OGÓREK, Michał PAWLIK, Łukasz PIĘTOŃ, Jakub POWĄZKA, Antoni WIEŻBICKI, Mateusz WYSOWSKI.

UNIHOKEJ DZIEWCZĘTA

II miejsce w finale dolnośląskim i tytuł wybitnego sportowca sportu szkolnego uzyskała reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej w Lubawce. Drużynę pod opieką Pana Łukasza Winczy stanowiły: Kornelia ARENDARCZYK, Monika DMOCHOWSKA, Weronika DYCZKOWSKA, Simona GŁÓD, Marcelina KONDOŁ, Dominika LEŚNIARA, Oliwia MATUJZA, Nikola SKOCZEŃ, Anna SKOWROŃSKA, Aleksandra SZAJNOWSKA.

NARCIARSTWO BIEGOWE FINAŁ DOLNOŚLĄSKI

Aleksandra Szajkowska, Weronika Dyczkowska, Kornelia Arendarczyk, Dominika Leśniar, Oliwia Arendarczyk – zajęły 1 miejsce IMS w biathlonie zimowym.

W startach indywidualnych w swoich kategoriach wiekowych:

Dominika Leśniara – II miejsce
Kornelia Arendarczyk – 6 miejsce
Aleksandra Szajnowska – 5 miejsce

Opiekun: Artur Bodzek

NARCIARSTWO BIEGOWE FINAŁ DOLNOŚLĄSKI

Tytuł wybitnego sportowca w ramach Igrzysk Dzieci uzyskały uczennice Szkoły Podstawowej w Lubawce, które zajęły I miejsce sztafecie 4 x 3 km oraz I miejsce w biathlonie zimowym: Milena LIBER, Majka GERMAT, Hanna DEREŃ, Nikola GARNKOWSKA, Kornelia KMIECIK, Małgorzata LUBOS.

W startach indywidualnych w swoich kategoriach wiekowych:

Milena LIBER – II miejsce w biegach narciarskich
Kornelia KMIECIK – III miejsce w biegach narciarskich
Majka GERMAT – II miejsce w biegach narciarskich oraz w biathlonie zimowym
Hannę Dereń – V miejsce w biathlonie zimowym
Nikola GARNKOWSKA  – VI miejsce w biathlonie zimowym

Stanisław BODZEK zajął II miejsce w biathlonie zimowym w ramach Igrzysk Dzieci
Jakub POTONIEC zajął III miejsce w biathlonie zimowym
Kamil CEDZIDŁO zajął II miejsce w biathlonie zimowym

KOLARSTWO GÓRSKIE DZIEWCZĄT

Natalia SITEK wspólnie z Moniką Dmochowską i Marceliną Kondoł zajęły 3 miejsce w finale dolnośląskim w kolarstwie górskim.

BADMINTON CHŁOPCÓW

IV miejsce w finale dolnośląskim zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach: Wiktor ZARZYCKI, Kacper ZAWILOWIC.

Opiekun: Bartłomiej Łukasik

BADMINTON CHŁOPCÓW

VI miejsce w finale dolnośląskim zajęli uczniowie ZSO w Kamiennej Górze. Drużynę pod opieką Pani Katarzyny Filip – Murawskiej stanowili: Hubert SAJDAK, Jakub ŻUK, Jakub ZASADA.

PŁYWANIE DRUŻYNOWE CHŁOPCÓW

VI  miejsce w pływaniu drużynowym na finale dolnośląskim zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze: Maciej STAWARZ, Maciej MAZIAKOWSKI, Dominik GIL, Jakub BOCHEŃSKI, Aleksander KOCOŃ, Marcel MATUJZO.

Opiekun: Sławomir Staniec

TENIS STOŁOWY

VI miejsce w finale dolnośląskim zajęły uczennice Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach: Martyna CIESIELSKA, Karolina MIGACZ.

Opiekun: Bartłomiej Łukasik

UNIHOKEJ DZIEWCZĘTA ID

V miejsce w finale dolnośląskim zajęła reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej w Krzeszowie. Drużynę pod opieką Pana Pawła Szwaji stanowiły: Oliwia BAGNICKA, Julia BUDA, Lena KIWIŃSKA, Patrycja KONDRYN, Alicja KSIĄŻEK, Wiktoria LEŚNIAK,  Maria KUŚ,  Martyna MOTYKA, Alicja NICIEJEWSKA, Agata PAWŁOWSKA, Kinga SZPARGAŁA, Hanna WYROSTEK.

UNIHOKEJ DZIEWCZĘTA

Dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowie zajęły V miejsce w finale dolnośląskim w ramach IMS: Sandra BABULA, Roksana GUŚTAK, Alicja KAMIŃSKA, Julia MACIASZEK, Martyna MAJERSKA, Julia MIGACZ, Estera MIGACZ, Aleksandra MOTYKA, Martyna NOSKOWICZ, Klaudia TOKARSKA, Martyna TROJAN, Emilia WANIOŁEK.

Opiekun: Krystyna Piotrowska

MINI PIŁKA SIATKOWA „2” CHŁOPCÓW

Tytuł bardzo dobrego sportowca w mini piłce siatkowej zdobyła reprezentacja „2” dziewcząt pod opieką Pana Daniela Gondka, które zajęły I miejsce w finale strefy jeleniogórskiej w Kamiennej Górze: Anastazja BIEL, Inez KWIATKOWSKA, Zofia GOTOWT, Maja MAZIAKOWSKA, Wiktoria OSTROWSKA.

MINI PIŁKA SIATKOWA „2” CHŁOPCÓW

Reprezentacja „2” chłopców pod opieką Pana Daniela Gontka zajęła I miejsce w finale strefy jeleniogórskiej w Kamiennej Górze: Wiktor LOREK, Michał MIKIELEWICZ, Kamil NACKOWSKI, Eryk NOWAK, Marcin WOLAK.

Opiekun: Daniel Gondko

MINI PIŁKA SIATKOWA „3” CHŁOPCÓW

Tytuł bardzo dobrego sportowca w mini piłce siatkowej zdobyła reprezentacja „3” chłopców pod opieką Pana Andrzeja Cukra, która zajęła I miejsce w finale strefy jeleniogórskiej w Kamiennej Górze: Bartosz ADAMCZYK, Jakub BORKOWSKI, Marcin BUŁAWA, Kacper CZEPIELEWICZ, Mikołaj DRZEWIECKI, Oliwier JARCZEWSKI, Daniel KOWALSKI, Fabian URBAŃSKI.

Opiekun: Andrzej Cukier

PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT IMS

II miejsce w finale strefy jeleniogórskiej w Smolniku: Dominika LEMA, Hanna MURAWSKA, Oliwia KARSKA, Martyna SZYMCZAK, Maja IDEK, Aleksandra BURSKA, Karolina AUKSZTULEWICZ, Dominika DRUCIAK, Oliwia GAJDA, Amelia LEMBOWICZ, Oliwia TOMASZEWSKA, Oliwia BIEŃKOWSKA, Kinga SKRZYDLEWSKA, Emilia OKRZEJSKA, Amelia Gierszewska- ŻELASKO, Maja OLSZAK

Opiekun: Zbigniew Lema

PPS CHŁOPCÓW

Tytuł bardzo dobrego sportowca w PPS zdobyła reprezentacja chłopców pod opieką Pana Andrzeja Cukra, która zajęła V miejsce w finale dolnośląskim: Damian PIETRZYKOWSKI, Jakub TOBIASZ, Bartosz PRUSACZYK.

Opiekun: Andrzej Cukier

Zapraszamy do galerii z wydarzenia.

Zobacz ofertę patronatu medialnego
Share

Zobacz również

Dodaj komentarz