XVII Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych

Dnia 7 czerwca 2017 roku na stadionie miejskim w Kamiennej Górze odbył się XVII Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych. Po raz kolejny w olimpiadzie uczestniczyło ponad 300 zawodników z Dolnego Śląska.

W rywalizacji udział wzięli zawodnicy z Legnickiego Pola, Szarocina, Legnicy, Wrocławia, Jaskulina, Lwówka Śląskiego, Wałbrzycha, Milicz, Miłkowa, Głogowa, Zgorzelca, Boelsławca, Nielestna, Wojcieszowa, Dobroszyc, Ostrowiny, Kątów Wrocławskich, Żmigrodu oraz reprezentanci klubu “Podaj Rękę” Kamienna Góra.

Zawodnicy niepełnosprawni intelektualnie startowali w konkurencjach biegowych – 50, 100, 200, 400 i 800 metrów, skoku w dal z miejsca i rozbiegu, skoku wzwyż, pchnięciu kulą, rzucie piłeczką palantową, pięcioboju oraz konkurencjach na wózkach: wyścigu na 25 metrów i rzucie piłeczką palantową.
Każdy ze startujących zawodników walczył nie tylko z kolegą, ale i własnym zmęczeniem oraz niepełnosprawnością.

W tym roku była to już siódma olimpiada zorganizowana w Kamiennej Górze. Organizatorami wydarzenia byli Oddział Regionalny Olimpiady Specjalnej Polska – Dolnośląskie, Klub Olimpiad Specjalnych “Podaj Rękę Kamienna Góra”, Zespół Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze.

Zawodnikom kibicowali m.in. starosta Jarosław Gęborys oraz wicestarosta Małgorzata Krzyszkowska.

Zapraszamy do poniższej galerii prezentującej wspaniała atmosferę tego wydarzenia.Share

Zobacz inne

Leave a Comment