XV Zlot Krasnali

Dnia 29 lipca 2017 roku przy rezerwacie przyrody nieożywionej Głazy Krasnoludków w Gorzeszowie odbył się zapowiadany wczesniej XV Zlot Krasnali.

Ta corocznie organizowana impreza ma charakter całodniowego pikniku rodzinnego. To wyjątkowe miejsce wypełniają dzieci przebrane w kolorowe stroje skrzatów, a w powietrzu unosi się zapach cukrowej waty i popcornu. W programie imprezy znajdują się m.in. konkursy, zabawy z Clownem i Animatorkami, warsztaty, malowanie buziek i wiele innych atrakcji dla dzieci.W tym roku tematem przewodnim zlotu była bezludna wyspa. Z tego względu organizatorzy zachęcili najmłodszych do przebierania się nie tylko za krasnali, ale również za morskich rozbójników. Z tej możliwości skorzystało ponad 130 dzieci, które do Gorzeszowa przyjechały z całego powiatu, województwa, a nawet kraju i zagranicy! To dowód na to, jak dobrą renomę przez 15 lat ta impreza zdołała sobie wypracować.

Wśród gości, którzy przybyli na zlot z zagranicy była również delegacja dzieci i ich opiekunów z partnerskiej gminy Hruba Skala w Czechach. Grupa przez ostatni tydzień uczestniczyła w wycieczkach, zajęciach i warsztatach teatralnych wraz z młodzieżą z gminy Kamienna Góra. Efektem pracy zajęć z pantomimy była prezentacja krótkich etiud związanych z tematyką tegorocznego zlotu.

Ciekawe atrakcje przygotowali również goszczący na głazach pracownicy kamiennogórskiego Nadleśnictwa oraz funkcjonariusze policji, którzy zaproponowali m.in. slalom w alkogoglach dla starszych krasnali i piratów. Pod wiatami odbywały się także warsztaty decoupage i zdobienia pierników, a pod sceną wystąpił m.in. zespół Dance Life z Szarocina.

Kulminacyjnym punktem imprezy była prezentacja, a później również degustacja wielkiego urodzinowego tortu z setką cukrowych figurek krasnali i piratów wykonanych przez dyrektor CBK Aldonę Słupską-Czerniak i wicewójt gminy Małgorzatę Buszkiewicz. Pyszne ciasto specjalnie na urodziny zlotu upiekły członkinie Stowarzyszenia Optymistów Krzeszowskich – Halina Tykierko i Grażyna Sikora.

Na zakończenie odbyła się loteria fantowa. Każde dziecko, które na imprezie pojawiło się w przebraniu krasnala lub pirata otrzymało nagrodę.

Zlot Krasnali w takiej formie odbył się dzięki pomocy, wsparciu i zaangażowaniu wielu osób i instytucji. Organizator dziękuje Nadleśnictwu Kamienna Góra, Komendzie Powiatowej Policji z Kamiennej Góry, OSP Krzeszów, Kołu Łowieckiemu Knieja z Lubawki, Stowarzyszeniu Optymistów Krzeszowskich, leśniczemu Sopacie, firmie Effect System, Intermarche, firmie Eurotrans Śliwak oraz wszystkim pozostałym, którzy udzielili wsparcia w organizacji zlotu.

Zapraszamy do poniższej galerii prezentującej wyjątkową atmosferę tego wydarzenia.
Relacja dostępna również na witrynie CBK Krzeszów.

Zobacz inne

One Thought to “XV Zlot Krasnali”

Leave a Comment