XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Stanisław Zagubin i Dariusz Koziołek – zawodnicy Klubu OS „Atlas” działającego przy Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie zostali zakwalifikowani do udziału w XI Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, o czym informowaliśmy wcześniej. Wraz z 86 zawodnikami i 22 trenerami z Dolnego Śląska mieli zaszczyt brać udział w tej wspaniałej imprezie.

Ceremonia Otwarcia w Katowickim Spodku była pełna wspaniałych atrakcji. Zawodnikom towarzyszyła Orkiestra Dęta Katowice, Mażoretki Akcent z MDK Ligota, Zespół Pieśni i Tańca Katowiczanie, Harcerski Zespół Artystyczny Słoneczni, Bractwo Ognia Spaleni, Frele oraz Long & Junior. Było barwnie i wesoło. Pokazy artystyczne w tak wielkim obiekcie jak Katowicki Spodek wywarły na zawodnikach wielkie wrażenie i były niecodziennym przeżyciem.

Zawodnicy dopingowani przez Prezes Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Panią Annę Lewandowską wyruszyli na starty swoich konkurencji.

Klub Atlas Szarocin miał swój udział w zdobywaniu medali. Dariusz Koziołek i Stanisław Zagubin to zawodnicy tenisa stołowego. Pierwszy z nich zdobył 2 miejsce w grze indywidualnej i 4 w deblu. Drugi 3 miejsce w grze indywidualnej i 2 w deblu.

Podczas Igrzysk zawodnicy uczestniczyli również w Programie Zdrowi Sportowcy.

Dnia 10 czerwca 2018 roku dla uczestników Igrzysk odbył się koncert muzyki rozrywkowej w Sali Głównej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach – jednej z najdoskonalszych pod względem akustycznym sal koncertowych na świecie.

Ceremonia zamknięcia odbyła się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Na niejednych oczach pojawiły się łzy wzruszenia, a w sercach każdego zawodnika pozostały wspaniałe wspomnienia.Share

Zobacz inne

Leave a Comment