X Dolnośląski Mityng Pływackich Olimpiad Specjalnych

W dniu 11 kwietnia 2019 roku na Krytej Pływalni Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbył się X Dolnośląski Mityng Pływackich Olimpiad Specjalnych. W zawodach wystartowało 180 zawodników z całego Dolnego Śląska. Powiat kamiennogórski na zawodach reprezentowali m.in. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze.

Zawody rozpoczęły się od defilady uczestników, wysłuchania hymnu, podniesienia flagi olimpijskiej przez judoka Rafała Kubackiego – dwukrotnego mistrza świata i wygłoszenia przysięgi olimpijskiej przez wszystkich startujących zawodników.

Pływacy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych na dystansach: 25 m oraz 50 m w stylu dowolnym, klasycznym i grzbietowym.  Dla zawodników o obniżonych możliwościach  przygotowana była konkurencja chód po dnie na dystansie 16,5 m oraz 25 m stylem dowolnym przy pomocy sprzętu pneumatycznego. Całą rywalizację zakończyła sztafeta 4 x 25 m stylem dowolnym.

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze, reprezentujących stowarzyszenie „Podaj Rękę” Kamienna Góra zostali wysoko sklasyfikowani zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i w sztafecie. W sumie zdobyli 5 złotych medali, 1 srebrny oraz brązowy w sztafecie 4 x 25 m.

Organizatorami mityngu był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska-Dolnośląskie oraz Klub Olimpiad Specjalnych „Handicap”- Wrocław.

Zobacz inne

Leave a Comment