Wzorowa postawa mieszkańca powiatu kamiennogórskiego

Na terenie Kamiennej Góry 27 sierpnia br. tuż po północy policjanci zatrzymali kierowcę skutera, który jechał nim mając ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Zgłaszający mając podejrzenia, co do stanu trzeźwości bądź zażycia środka odurzającego tego kierującego, powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze.

Do zatrzymania przyczynił się inny pracownik jednej ze stacji paliw który zauważył jego nietypowy styl jazdy a chcąc zapobiec tragedii powiadomił funkcjonariuszy. Wskazał on trasę jaką pokonuje stwarzający zagrożenie mężczyzna.

Natychmiast na miejsce został skierowany patrol Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji który dokonał jego zatrzymania. Podejrzenia potwierdziły się, ponieważ kierujący motorowerem 62 – latek, był pijany. Badanie alkomatem wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie dalszych czynności okazało się iż mężczyzna kierował pomimo zatrzymania prawa jazdy i zakazie wydanego przez organ wydający uprawnienia.

Na pochwałę zasługuje postawa mieszkańca Kamiennej Góry, który nie pozostał obojętny widząc zagrożenie i powiadomił odpowiednie służby. Być może dzięki temu zapobiegł wypadkowi, którego skutkiem byłaby utrata życia lub zdrowia innych ludzi.

Kierowcy za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozić może teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami również do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment