Wznawiają prace na ul. Wrzosowej w Kamiennej Górze

Wykonawca ul. Wrzosowej w Kamiennej Górze skorzysta z dobrej pogody i wznowi prace przy układaniu chodników. To jeden z ostatnich etapów związanych z budową tego 700-metrowego odcinka drogi.

Budowę na zlecenie miasta Kamienna Góra realizuje firma „Bisek – Asfalt” z Kostomłotów. Wykonawca poinformował także, że jeśli utrzymają się dodatnie temperatury w styczniu, rozpocznie prace na ul. Śląskiej.

– Powstanie tam kanalizacja burzowa, nowe oświetlenie oraz zostanie ułożona nawierzchnia. Ze względu na ograniczoną szerokość ulicy będzie tam można zbudować chodnik po jednej stronie. Prace obejmą prawie półkilometrowy odcinek jezdni – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

W kolejnych etapach zostanie przebudowany 450-metrowy odcinek ulicy Różanej oraz zostanie rozebrany stary wiadukt nad trasą rowerową. Zastąpi go stalowa konstrukcja, po której będą mogli poruszać się piesi i rowerzyści.

Koszt budowy ulic i wiaduktu wyniesie 14,6 mln złotych, z czego miasto Kamienna Góra pozyskało 12,7 mln złotych z rządowego programu „Polski Ład”.

Zobacz, jak rozwija się nasz region. Inne inwestycje prezentujemy tutaj.

Zobacz inne

Leave a Comment