Wytrzymałe dresy dla dziewczynek – czym się sugerować przy wyborze?

O tym, że dresy stanowią niezbędny element dziecięcej garderoby, nikogo specjalnie przekonywać nie trzeba. Ciepłe, luźne i niezwykle wygodne spodnie dresowe wprost uwielbiają pociechy w każdym wieku – zarówno niemowlaki i urwisy w wieku przedszkolno-szkolny, jak i również dzieci wchodzące w wiek nastoletni. Jednak czy wiesz, po czym poznać, że dane dresy dziewczęce są dobre? Jeśli nie – zapraszamy do zapoznania się z poniższym tekstem!

Uniwersalne dresy dziewczęce – idealne na każdą okazję!

Jeszcze kilkanaście lat temu dresy były kojarzone niemal wyłącznie z odzieżą domową – idealną na plac zabaw, czy leniuchowanie przed telewizorem. Niewielu rodzicom przychodziło jednak wówczas do głowy, by urwis mógł w spodniach dresowych pójść do szkoły lub do miasta!

Czasy się jednak zmieniły i dziś dresy – choć nadal chętnie noszone są w domu podczas zabawy, czy podczas weekendowego leniuchowania – często znajdują zastosowanie także w stylizacjach szkolnych! Wynika to oczywiście z faktu, że w międzyczasie na popularności zyskały nowe trendy modowe, takie jak moda sportowa czy street fashion. Obecnie modne, stylowe i dobre jakościowo dresy znakomicie sprawdzają się jako bardziej komfortowa alternatywa dla jeansów czy spodni materiałowych.

Coccodrillo radzi – odpowiedni materiał to podstawa!

Po czym poznać dobre jakościowo dresy? Eksperci ze sklepu Coccodrillo przekonują, że podstawą jest odpowiedni materiał. I tutaj możemy natknąć się na różne warianty…

Do produkcji spodni dresowych wykorzystuje się zarówno materiały naturalne, jak i syntetyczne. To, który będzie najlepszy, zależy w dużej mierze od przeznaczenia spodni. Przykładowo, dresy sportowe produkuje się raczej z poliestru, który nie chłonie wilgoci. Jeśli jednak chodzi o dresy dziewczęce na co dzień, lepszym wyborem będą dresy bazujące na bawełnie. Ten naturalny materiał przepuszcza powietrze, więc pozwala skórze oddychać, a dodatkowo nie podrażnia jej.

Obecność syntetyków w składzie nie jest jednak z góry czymś złym. Materiały takie jak poliester czy elastan mogą poprawić wytrzymałość spodni oraz ich elastyczność, dzięki czemu dresy są po prostu wygodniejsze. Lepiej jednak wybierać modele, które w składzie mają nie więcej niż kilkanaście procent syntetyków.

Dobre dresy dla dziewczynki od Coccodrillo – o czym jeszcze pamiętać?

O czym jeszcze pamiętać, kupując dresy dla córki? Przede wszystkim o tym, że przy spodniach dresowych liczy się przede wszystkim wygoda. Dlatego najlepsze są spodnie, które mają gumki ściągające w pasie i na nogawkach. Dzięki nim dresy łatwiej można dopasować do sylwetki dziecka.

Warto brać pod uwagę również fakt, że z założenia dresy są spodniami uniwersalnymi. Dlatego wybierając dresy dla dziewczynki od Coccodrillo lub innej marki, warto stawiać przede wszystkim na spodnie w nieco bardziej uniwersalnych kolorach – czarne, granatowe, szare, stonowane odcienie różu czy beż. Oczywiście, jeśli Twoja córka lubi efektowne barwy i wielokolorowe ubrania, wzorzyste dresy również będą znakomitym wyborem!

Zobacz inne

Leave a Comment