Wystawa medalierska w Krzeszowie

Informujemy, iż do końca września 2017 roku w Mauzoleum Piastów Śląskich w Krzeszowie można oglądać medale poświęcone Janowi Pawłowi II, o czym informowaliśmy wcześniej.Wystawa zawiera dwie, splecione ze sobą ścieżki narracyjne. Pierwsza z nich złożona jest z dzieł ponad pięćdziesięciu współczesnych polskich artystów medalierów, których prace tworzą kolekcję powstałą w roku 2016. Druga ścieżka narracji to kolekcja fotogramów autorstwa Marii Przystasz, Piotra Krzyżanowskiego, Wojciecha Obremskiego oraz Konstantego Kawardzisa, którzy fotografowali papieskie odwiedziny Legnicy w 1997 roku.

Część fotograficzna wystawy stanowi dokument a zarazem świadectwo zarejestrowanych faktów, wydarzeń, emocji składających się na przeżycie uczestników spotkania. Część medalierska, wykorzystując właściwości sztuki, jest artystyczną medytacją nad fenomenem spotkania, wspólnoty, jedności. Korzystając z inspiracji jakie przynosi nauczanie Jana Pawła II o jedności, stawia pytania i staje się zachętą do refleksji na temat doświadczenia bycia razem.

Wystawa zorganizowana jest przez Polskie Stowarzyszenie Sztuki Medalierskiej, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Fundację Europejska Perła Baroku i będzie można ją oglądać w Krzeszowskim Sanktuarium do końca września.

info: opactwo.eu

Share

Zobacz inne

Leave a Comment