Wyrok w sprawie usiłowania zabójstwa w Kowarach

Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok skazujący wobec Arkadiusza Z. oskarżonego przez Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze o usiłowanie zabójstwa swojej konkubiny.

Do zdarzenia doszło w nocy z 20 na 21 listopada 2017 roku w Kowarach w mieszkaniu zajmowanym przez 34-letniego Arkadiusza Z. oraz jego 25-letnią konkubinę. W godzinach wieczornych Arkadiusz Z. zaatakował swoją partnerkę, między innymi zadając jej ostrzem maczety ciosy w okolice kończyn dolnych. Dodatkowo, podejrzany uderzał swoją ofiarę po całym ciele pięściami, jak również tępą częścią maczety. Miał on także dusić ją metalowym łańcuchem. W wyniku działania mężczyzny pokrzywdzona odniosła szereg obrażeń, w tym ranę rąbaną podudzia powodującą otwarte złamanie, inne rany i stłuczenia całego ciała.

Pokrzywdzonej udało się wezwać na miejsce zdarzenia Pogotowie Ratunkowe i Policję. Kobieta została natychmiast przewieziona do szpitala. Przeżyła dzięki udzielonej pomocy medycznej. W mieszkaniu podejrzanego i pokrzywdzonej, w chwili zdarzenia, znajdowało się także ich czteromiesięczne dziecko. Niemowlę nie odniosło żadnych obrażeń.

Po zdarzeniu została mu zapewniona opieka.

Sprawca został zatrzymany i na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany. Pierwotnie mężczyźnie przedstawiono zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pokrzywdzonej, który następnie został uzupełniony o zarzut usiłowania zabójstwa. Arkadiusz Z. nie przyznał się do jego popełnienia. W toku postępowania ustalono także, że będąc osadzonym w Areszcie Śledczym podejrzany nakłaniał swoją konkubinę do zmiany złożonych przez nią zeznań. Wobec powyższego przestawiono mu również zarzut podżegania do składania fałszywych zeznań.

Mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwa różnego rodzaju.

W czerwcu 2018 roku Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi Z.

Po przeprowadzeniu rozprawy oskarżony usłyszał wyrok, którym został uznany za winnego popełnienia obu zarzuconych mu przestępstw i skazany na karę 15 lat pozbawienia wolności. Orzeczenie nie jest prawomocne.

źródło: jgora.po.gov.pl

Więcej prokuratorskich komunikatów prasowych w tagach prokuratura.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment