Wyprowadzając się zabrał mienie nienależące do niego

41-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc wyprowadzając się z wynajmowanego mieszkania postanowił zabrać ze sobą rzecz nienależące do niego. Zaskoczony takim obrotem sprawy właściciel lokalu powiadomił o sprawie miejscowych policjantów, a ci zatrzymali sprawcę przestępstwa.

Mężczyzna odpowiedzialny za przywłaszczenie cudzego mienia miał czas do 9 września, aby wyprowadzić się z wynajmowanego mieszkania przy ul. Kościuszki w Boguszowie-Gorcach. Poza swoimi rzeczami, zabrał jednak z niego także piec wielofunkcyjny oraz czujnik gazu o łącznej wartości blisko 4 tysięcy złotych, które należały do pokrzywdzonego.

Właściciel mieszkania jeszcze tego samego dnia powiadomił o przestępstwie policjantów z Boguszowa-Gorc. Miejscowi funkcjonariusze realizując informacje własne ustalili, że piec wystawiony został  na jednym z portali aukcyjnych, a 41-latka zatrzymali w miniony piątek przy ul. Głównej. Mężczyzna podczas czynności procesowych przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Za przywłaszczenie cudzej rzeczy grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. Obecnie trwają czynności w celu odzyskania utraconego mienia.

Źródło: Policja Wałbrzyska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz