Wypożyczył samochód o wartości 130 tys. zł i postanowił zostawić go dla siebie

Policjanci Komisariatu Policji w Wałbrzychu zatrzymali 34-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który dokonał przywłaszczenie samochodu osobowego działając na szkodę jednej z ogólnopolskich firm. Dzięki pracy operacyjnej funkcjonariusze odzyskali także utracone mienie.

34-latek kilka tygodni temu postanowił wypożyczyć samochód od jednej z ogólnopolskich firm, która ma swoją siedzibę w Warszawie, a zajmuje się tego typu usługami. Po zakończeniu umowy użyczenia – 7 kwietnia, nie zwrócił jednak nowoczesnego, markowego pojazdu, a postanowił zostawić go dla siebie. Właściciele pojazdu w żaden sposób nie byli w stanie odzyskać utraconego mienia, dlatego ostatecznie powiadomili wałbrzyskich policjantów o popełnieniu przestępstwa.

Funkcjonariusze analizując zebrane informacje szybko ustalili miejsce zamieszkania podejrzanego o przywłaszczenie samochodu mężczyzny i zatrzymali go dzisiaj w godzinach porannych przy ul. Orkana w Wałbrzychu. W toku wykonanych dalszych czynności odzyskali także warty 130 tysięcy złotych pojazd.

34-letni mężczyzna stanie teraz przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze zabezpieczyli samochód na parkingu strzeżonym i niebawem przekażą go właścicielom.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment