Wypadek w Krzeszówku. Potrącony pieszy

W dniu 4 marca 2020 roku około godz. 17:30 w miejscowości Krzeszówek (gm. Kamienna Góra) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego.

27-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego zjechał na lewy pas ruchu, uderzył w słup telekomunikacyjny i 31-letniego pieszego, który wchodził do domu. Uderzenie było na tyle duże, że poszkodowanego odrzuciło na kilka metrów. Strażacy jako pierwsi udzielili poszkodowanemu pomocy. Z braku dostępnej karetki miał zostać wezwany śmigłowiec LPR, jednak w międzyczasie dojechała karetka z Kowar. Zespół ratownictwa medycznego przejął od strażaków poszkodowanego. Kierowca, który został zatrzymany przez znajdujący się na miejscu zdarzenia patrol policji, był trzeźwy. Jest jednak podejrzenie, że znajdował się pod wpływem środków odurzających. Został zabrany na badanie krwi.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że poszkodowany ma złamaną rękę i nogę. Możliwe obrażenia wewnętrzne. Został przewieziony do szpitala w Wałbrzychu. Świadkowie twierdzą, że kierowca jechał z nadmierną prędkością.

Aktualizacja
Kierowca był pod wpływem amfetaminy. Więcej informacji tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment