Wypadek na stoku narciarskim w Czarnowie

W sobotę, 11 lutego 2023 roku funkcjonariusze zaprzyjaźnionych jednostek – Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, Komisariatu Wodnego we Wrocławiu oraz Państwowej Straży Pożarnej z Kamiennej Góry wybrali się na stok narciarski w Czarnowie, gdzie zorganizowali festyn „Bezpieczne Ferie 2023”.

Podczas trwania zajęć profilaktycznych, na kilka minut przed zaplanowaną akcją ratowniczą, doszło do wypadku na stoku narciarskim. Dziewczynka, która widziała, że doszło do nieszczęśliwego wypadku, poinformowała dorosłego, a ten natychmiast przekazał wiadomość służbom obecnym na miejscu.

Policyjny quad z funkcjonariuszem Komisariatu Wodnego i strażakiem na pokładzie oraz z częścią sprzętu ratowniczego natychmiast udał się na szczyt. Tuż za nimi wyciągiem wjechał kamiennogórski policyjny patrol narciarski, któremu strażacy przekazali torbę medyczną, a sami pieszo udali się do poszkodowanej.
Kobieta, która podczas zjazdu wywróciła się i uszkodziła kolano, na pewno nie spodziewała się, że tak szybko zaopiekują się nią służby ratownicze. Wykwalifikowani mundurowi już w ciągu kilku minut udzieli poszkodowanej niezbędnej pomocy, po czym trafiła pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. 

Źródło: KPP Kamienna Góra, st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment