Wykonano montaż figury św. Jana Nepomucena w Kamiennej Górze

W dniu 15 października 2020 roku wykonano montaż figury św. Jana Nepomucena w Kamiennej Górze. Figura została ustawiona przy rzece Bóbr, na postumencie z piaskowca przy moście na ul. Papieża Jana Pawła II w Kamiennej Górze.

Przypominamy, że 300-letnia figura z Kamiennej Góry odzyskała m.in. ukruszony nos i wiele innych detali. Po dokładnym umyciu figury uzupełniono ubytki i wzmocniono strukturę kamienia. Rzeźba została odsolona. Przeprowadzono również proces hydrofobizacji, który zapobiegnie wnikaniu wody w głąb struktury kamienia.

Pomnik wcześniej znajdował się na placu przykościelnym parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła, gdzie stał nieco zapomniany przez 150 lat. Wcześniej Nepomucen był ozdobą okolic ratusza.
Prace renowacyjne sfinansował Urząd Miasta w Kamiennej Górze.

Zapraszamy również na uroczystość odsłonięcia odnowionej figury, która odbędzie się 18 października br. o godzinie 13 przy ul. Mostowej w Kamiennej Górze. Spotkanie odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa wynikających z pandemii. 

Program:

godz. 12 | msza święta w intencji mieszkańców Kamiennej Góry | kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamiennej Górze

godz. 13 | odsłonięcie odnowionego pomnika św. Jana Nepomucena |
Kamienna Góra ul. Mostowa

godz. 17 | prelekcja “Kult św. Jana Nepomucena na ziemi kamiennogórskiej” | sala witrażowa w ratuszu

Więcej o inwestycjach w regionie w tagach remonty.

Wideo: Relacje Regionalne
Share

Zobacz inne

Leave a Comment