Wycieczka przyrodnicza do KBG KPN w Jagniątkowie

Uczniowie klas IIb oraz IId Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze, członkowie Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, wybrali się w środę, 9 listopada br. na wycieczkę przyrodniczą do Karkonoskiego Banku Genów, Karkonoskiego Parku Narodowego w Jagniątkowie aktywnie kontynuując uczestnictwo w „Cyklu wycieczek edukacyjnych do centrów edukacji oraz wycieczek popularnych rozwijających zainteresowania krajoznawczo-przyrodnicze młodych mieszkańców Kamiennej Góry”, które organizowae są przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych dla młodych mieszkańców Kamiennej Góry przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

W trakcie pobytu w Jagniątkowie kamiennogórscy drugoklasiści pod opieką Patrycji Rachwalskiej z KBG KPN wybrali się na przyrodniczy spacer leśnymi dróżkami Karkonoskiego Parku Narodowego, poznając wybrane gatunki drzew, w tym modrzew europejski, buk zwyczajny oraz jodłę pospolitą, rosnącą w szkółce leśnej, ucząc się rozpoznawania ich po korze. Ponadto zobaczyli buchtowisko – miejsce zryte przez dziki poszukujące pożywienia.

Po powrocie z leśnej wycieczki przystąpili do wspólnego pieczenia na ognisku przygotowanym przez pracowników Karkonoskiego Banku Genów KPN w Jagniątkowie.

Opiekunami młodych kamiennogórskich przyrodników byli: Beata Cieniuch i Jolanta Michalska – oraz Jerzy Rubach – Nauczyciel Kraju Ojczystego i Instruktor Ochrony Przyrody PTTK.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment