Wycieczka do Wrocławia z “Podaj Rękę Kamienna Góra”

Dnia 16 października 2018 roku osoby niepełnosprawne z powiatu kamiennogórskiego wraz z rodzicami i nauczycielami Zespołu Szkół Specjalnych uczestniczyli w pełnej atrakcji wycieczce do Wrocławia.

W ramach wycieczki, uczestnicy odkrywali miniaturowy świat Kolejkowa przedstawiony na największej w Polsce makiecie zlokalizowanej na Dworcu Świebodzkim. W tym bardzo ciekawym miejscu znalazły się takie perełki architektoniczne jak: Dworzec Świebodzki, kamienice wrocławskiego rynku, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu, schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich.

Kolejnym punktem wyprawy była wrocławska Papugarnia. W egzotycznej scenerii można było podziwiać różnej wielkości przepiękne barwne papugi. Oswojone ptaki siadały wszystkim na głowach, rękach i ramionach czekając na smakowite specjalne przysmaki. W drodze na obiad do restauracji wszyscy mogli pospacerować po bardzo urokliwym wrocławskim rynku.

Kolejną atrakcją był park trampolin JUMP WORLD. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. strefy koszykówki, strefy akrobatycznej, jampliny, strefy gladiatorów oraz basenów wypełnionych gąbkami.

Wycieczkę do Wrocławia zorganizowało Stowarzyszenie „Podaj Rękę Kamienna Góra” działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze w ramach realizacji projektu „Jesteśmy aktywni” a współfinansowane było ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.Share

Zobacz inne

Leave a Comment