Wtargnęli do mieszkania, pobili, okradli i przetrzymywali przez 2 dni

Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn i kobietę, którzy wtargnęli do mieszkania pokrzywdzonego, pobili go i okradli. Ponadto napastnicy przetrzymywali mężczyznę przez 2 dni, nie pozwalając mu opuścić mieszkania. Zatrzymanym za popełnione czyny grozić może teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 24-letnią kobietę oraz 2 mężczyzn w wieku 47 i 51 lat podejrzanych między innymi o rozbój i pozbawienie wolności innej osoby.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło w jednym z jeleniogórskich mieszkań. Napastnicy wtargnęli do lokalu pokrzywdzonego, pobili go i okradli. Ich łupem padły dokumenty, telefon komórkowy, zegarek i inne drobne przedmioty. Ponadto przez 2 dni uniemożliwili pokrzywdzonemu wyjście z mieszkania. Udało mu się opuścić lokal, wykorzystując ich chwilową nieobecność. W wyniku zdarzenia mężczyzna korzystał z pomocy medycznej. O zdarzeniu powiadomił  policję, opisał również napastników. Funkcjonariusze w wyniku podjętych działań zatrzymali 2 mężczyzn i kobietę podejrzewanych o te przestępstwa.  Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz za popełnione czyny podejrzanym grozić może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec jeleniogórzan środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Źródło: Policja Dolnośląska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz