Wszystko, co musisz wiedzieć o drukarniach

Drukarnia  to firma poligraficzna, która świadczy wysokiej jakości usługi poligraficzne. Drukarnia posiada niezbędny sprzęt, wyszkolonych pracowników oraz profesjonalne oferty, które pozwalają na stworzenie dowolnych produktów handlowych.

Drukarnia – zalety

Drukowanie to jeden z najważniejszych etapów procesu projektowania. Od druku zależy, czy otrzymasz profesjonalny projekt, czy nie. Nie można obejść się bez drukarni, jeśli naprawdę chce się profesjonalnie pracować podczas projektowania. Drukarnia daje możliwość wydrukowania wizytówek, kopert, naklejek i innych rzeczy. Do innych zalet należą: oszczędność kosztów związanych z zakupem sprzętu i środków chemicznych; wysoka jakość produkcji; możliwość swobodnego wyboru formatu, kształtu i wielkości drukowanych materiałów, szybka dostawa gotowych towarów za pośrednictwem firm kurierskich lub poczty.

Jakie są rodzaje druku?

Druk offsetowy to proces drukowania wielokolorowego, w którym płyty drukarskie są budowane na prasie. Farba stała zapewnia kolor w tym procesie. Jest to ekonomiczna opcja zarówno dla pełnokolorowych, jak i punktowych prac z odpowiednim projektem graficznym. Oferuje wysoką jakość, szybki czas realizacji i wysoką rozdzielczość przy bardzo niskiej cenie. Druk cyfrowy produkuje wyraźną grafikę i żywe kolory przy niskich kosztach, bez niedodruku, cięcia i pułapek, które są wymagane przez tradycyjne metody litografii offsetowej. Istnieją różne rodzaje metod drukowania, w tym letterpress, rubber-stamp i drukowanie blokowe. Druk letterpress to rodzaj druku, który wymaga płaskiej prasy do drukowania i wstęgi atramentu. Druk gumowo-stemplowy jest podobny do twojego przeciętnego znaczka — wykorzystuje unikalny system wtyczek, który tworzy rodzaj obrazu z tuszem bez tuszu. Druk blokowy wykorzystuje rzeźbione drewniane bloki lub metalowe płyty do odciskania na papierze.

Na czym można drukować?

Jeśli chodzi o to, na czym można drukować, nie ma żadnych ograniczeń. Będziesz mógł drukować zdjęcia, grafiki, dokumenty i wiele innych na papierze fotograficznym, kartonie, błyszczącym lub matowym. Będziesz mógł również drukować na płótnie, drewnie, a nawet metalu. Jeśli chodzi o wydruki i projekty, możesz użyć gotowych szablonów lub stworzyć własne. Możesz wybierać spośród wielu kolorów i rozmiarów swoich wydruków. Jak to działa? Możesz podłączyć drukarkę do komputera stacjonarnego lub laptopa albo skorzystać z aplikacji na smartfonie. Najlepszą jakość osiągniesz, gdy skorzystasz z drukarni internetowej.

Tekst napisano we współpracy z drukarnią JKB Print.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment