Wszczął awanturę z bratem, a następnie ugodził go nożem

Wizytą w szpitalu zakończyła się awantura nietrzeźwego rodzeństwa, do której doszło w zeszłym tygodniu w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin. 21-letni mężczyzna po słownej wymianie zdań ze starszym bratem, sięgnął ostatecznie po nóż i dwukrotnie wbił mu go w plecy. 31-latek z obrażeniami ciała niezagrażającymi jego życiu trafił do szpitala, a młodszy agresor do policyjnej izby zatrzymań.

Do zdarzenia doszło w poprzedni wtorek po godzinie 23:00  w jednym z budynków przy ul. Karkonoskiej w Wałbrzychu. Wezwani na miejsce funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu szybko ustalili, że młodszy z mężczyzn doprowadził do kłótni, będąc niezadowolonym z tego, iż jego 31-letni brat nienależycie dba o higienę intymną. Na ciele pokrzywdzonego były dwie rany kłute i potrzebna była pomoc medyczna. Na szczęście życiu mężczyzny nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Policjanci w trakcie wykonywanych czynności sprawdzili stan trzeźwości obu mężczyzn. Okazało się, że obaj byli oni pod wpływem alkoholu. Sprawca miał ponad pół promila tej substancji w organizmie, a pokrzywdzony ponad półtora promila.

Zatrzymany 21-latek przyznała się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Oświadczył, iż nie chciał zrobić bratu krzywdy, a jedynie go nastraszyć. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia zajmowanego mieszkania oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment