Wspólne działania kamiennogórskiej drogówki z Inspekcją Transportu Drogowego

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego z Jeleniej Góry w dniu 20 sierpnia 2019 roku przeprowadzili na terenie powiatu kamiennogórskiego wzmożone działania, których celem było ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości dotyczących wykonywania transportu drogowego osób i rzeczy.

W toku prowadzonych działań na terenie powiatu kamiennogórskiego funkcjonariusze skontrolowali pojazdy ciężarowe dokonujące przewozu osób i rzeczy. W czterech przypadkach ujawnili nieprawidłowości dotyczące złego stanu technicznego pojazdów oraz naruszeń z ustawy o transporcie drogowym. Rekordzistą okazał się 30- letni mieszkaniec województwa łódzkiego w pojeździe którego stwierdzono liczne uchybienia i nieprawidłowości. Ponadto kierujący posługiwał się kartą kierowcy wydaną na inną osobę. W związku z popełnionymi wykroczeniami kierowca został ukarany mandatem karnym w łącznej kwocie 2550 złotych.

Przeprowadzone działania pokazały, że w dalszym ciągu część kierowców bagatelizuje obowiązujące przepisy ruchu drogowego oraz z ustawy o transporcie drogowym. Powyższe powoduje, że prowadzenie tego typu wzmożonych działań na terenie powiatu kamiennogórskiego jest konieczne i będzie w przyszłości kontynuowane.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply