Wspólne działania kamiennogórskich policjantów oraz funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei

Policja apeluje o ostrożność. Wysoka temperatura na zewnątrz jak też roztargnienie mogą powodować rozkojarzenie i zmęczenie u kierujących pojazdami. Chwila nieuwagi na drodze może doprowadzić do tragedii. Mając to na uwadze w dn. 21 czerwca br policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze przeprowadzili działania wspólnie z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei.

W dn. 21 czerwca br na drogach powiatu kamiennogórskiego policjanci
z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze we współpracy z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei przeprowadzili działania prewencyjno – informacyjne, mające charakter edukacyjny, których celem było zwiększenie świadomości kierujących, co do skali zagrożeń wynikających z nieostrożnego przejeżdżania przez przejazdy kolejowe, nieodpowiedzialnego zachowania podczas wjeżdżania za opuszczone rogatki, w związku z nadjeżdżającym pociągiem czy nie zatrzymaniem się przed znakiem STOP, znajdującym się przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym itd.

Policja apeluje! Nie zapominajmy, iż pociąg to masa nawet kilku ton, który na zatrzymanie się potrzebuje nawet kilometra. Dlatego przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego i nie zapominajmy, że nie jesteśmy sami na drodze.

Pamiętajmy!

– na przejeździe kolejowo – drogowym pociąg ma zawsze pierwszeństwo
– zatrzymaj się przed każdym przejazdem kolejowo – drogowym
– upewnij się, że z żadnej strony nie nadjeżdża pociąg

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment