Wsparcie dla klubów sportowych

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu rozstrzygnęło nabór w Rządowym Programie Klub 2021. W tym roku wsparcie otrzyma rekordowa ilość 5131 małych i średnich klubów sportowych. Początkowo w budżecie programu zaplanowano kwotę 40 mln zł, jednak po decyzji premiera Piotra Glińskiego budżet zwiększono do blisko 57 mln złotych, co również jest rekordem w historii tego programu. Na liście dofinansowanych podmiotów znalazło się 9 klubów z Powiatu Kamiennogórskiego.

Poniżej przedstawiamy pełną listę dofinansowanych podmiotów z naszego powiatu:

Młodzieżowy Klub Sportowy Chełmsko Śląskie
Klub Sportowy “Włókniarz” Chełmsko Śląskie
Klub Sportów Walki Fight Club Lubawka Kamiennogórski
Klub Sportowy Olimpia Kamienna Góra
Klub Sportowy – Miejski Ośrodek Sportów Siłowych i Tężyzny Fizycznej RELAX
Międzyszkolny Uczniowski Klub Narciarski Pod Stróżą w Lubawce
MKS Orzeł Lubawka
Ludowy Klub Sportowy “Bóbr” Marciszów
Ludowy Klub Sportowy “DRAGON” Miszkowice

„Pomimo pandemii ministerstwo znacząco zwiększyło środki na program, który wspiera funkcjonowanie małych klubów sportowych, szkolących dzieci i młodzież. W takich miejscach niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty, które później trafiają do większych ośrodków. To jedyny program, gdzie kluby otrzymują bezpośrednie wsparcie, dlatego z roku na rok, cieszy się on coraz większą popularnością. Duża liczba klubów z regionu, która otrzymała dofinansowanie, świadczy, z jednej strony, o ogromnym zaangażowaniu lokalnych działaczy i trenerów, z drugiej, pokazuje jak bardzo potrzebne jest takie wsparcie.” – powiedział senator Krzysztof Mróz.

Rządowy Program Klub wystartował w 2016 roku. Jest największym systemowym narzędziem bezpośredniego wsparcia, skierowanym do organizacji sportowych z terenu całego kraju, które prowadzą szkolenie dzieci i młodzieży do 18. roku życia. W ramach dofinansowania kluby otrzymują 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych. Uzyskane środki można przeznaczyć na wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych oraz zakup sprzętu sportowego. W poprzednich latach każdego roku wsparcie uzyskiwało średnio rocznie ponad 7500 trenerów, zakupiono blisko milion sztuk sprzętu sportowego i zorganizowano blisko 4 tysiące obozów sportowych.

Share

Zobacz również

Leave a Reply