Wsparcie dla Hommage à Kieślowski

Przypominamy, iż w dniach 14-16 września 2018 roku odbędzie się 8. Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski.

Festiwal, znany w Polsce i wśród przyjaciół Krzysztofa Kieślowskiego jako Hommage à Kieślowski, powstał z inicjatywy Fundacji Sztuki Współczesnej In Situ, Rodziny artysty i jego Przyjaciół.

W tym roku po raz pierwszy festiwal nie otrzymał dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stąd pomysł organizatora, aby zwrócić się do Was – widzów, przyjaciół kina, wielbicieli Krzysztofa Kieślowskiego, jego pracy, ale także wszystkich, którym zależy na wspieraniu polskiej kultury i jej rozwoju, prosząc o zostanie Patronem tego wyjątkowego wydarzenia.

Na portalu odpalprojekt.pl założona została zbiórka funduszy na tegoroczną edycję festiwalu. Wystarczy wybrać nagrodę i przypisaną jej kwotę. Wśród nagród do wyboru są między innymi karnety na festiwal, spacer po Sokołowsku z oprowadzaniem czy weekend w Villa Rosa.

Do wspierania 8. edycji Hommage à Kieślowski zapraszają m.in.: Jerzy Stuhr, Krystyna Janda, Marzena Trybała, Magdalena Łazarkiewicz, Liliana Komorowska, Łukasz Maciejewski oraz Bogusław Linda.

Nasze relacje z wydarzenia Hommage à Kieślowski dostępne tutaj.

Krystyna Janda

Jerzy StuhrZobacz inne

Leave a Comment