Wójt Wiesław Cepielik powołał swojego zastępcę

Kolejne zmiany w Urzędzie Gminy Marciszów. Po planowanych kolejnych inwestycjach w gminie, z Nowym Rokiem, podczas krótkiego spotkania z pracownikami, Wójt Gminy Marciszów Wiesław Cepielik przedstawił swojego zastępcę, którym został Konrad Buczek.

– Powołanie zastępcy to ustawowy obowiązek. Prawo tak stanowi. Dalszy brak zastępcy w czasie dłuższej niedyspozycji lub nieobecności ze strony wójta narażałby gminę na poważne konsekwencje, tym bardziej w sytuacji panującej pandemii. Dodatkowo uważam, że gminie potrzebne jest fachowe wsparcie i kompetentni fachowcy. Nowo powołany zastępca pochodzi spoza powiatu kamiennogórskiego, co pozwala też spojrzeć na gminę z innej perspektywy. Wysoko cenię także dotychczasowe doświadczenie w pracy samorządowej swojego zastępcy – mówi wójt Wiesław Cepielik.

Pan Konrad Buczek jest audytorem w zakresie finansów publicznych i oświaty, ponadto zajmował poprzednio stanowiska skarbnika w Gminie Prusice, Wisznia Mała, Trzebnica i był pracownikiem Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu. Ponadto jest wykładowcą akademickim na kierunkach związanych z prawem gospodarczym, ekonomią i finansami publicznymi jednostek samorządu terytorialnego.

– Zamierzam wykorzystać wiedzę i doświadczenie mojego zastępcy do rozwoju Naszej Gminy. Przed nami rok trudny, wymagający, ale też nakierowany na szereg inwestycji i zadań do realizacji. Oczywiście czynię również starania o pozyskanie zewnętrznych źródeł finansowania inwestycji gminnych, a do tego potrzebna jest także pomoc – dodaje wójt Wiesław Cepielik.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment