Wojewoda zapowiedział kary za łamanie zakazu odwiedzin w szpitalach

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obrębski zapowiedział, że od 8 marca osoby, które będą łamały zakaz odwiedzin chorych będą podlegać karze. Przypominamy, że w Kamiennej Górze od 4 marca br. obowiązuje zakaz odwiedzin w Powiatowym Centrum Zdrowia i Dolnośląskim Centrum Rehabilitacji, o czym informowaliśmy wcześniej.

Zakaz odwiedzin ma na celu zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób, przede wszystkim koronawirusa.

Zakaz odwiedzin w niektórych dolnośląskich szpitalach został wprowadzony po tym jak minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski poinformował o pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce, o czym informowaliśmy wcześniej.

Na terenie województwa dolnośląskiego jest jeden potwierdzony przypadek zachorowania na wirusa SARS – CoV-2. Dzisiaj w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się briefing prasowy z udziałem Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego, Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu Pana Janusza Jerzaka oraz Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Pana Marcina Krzyżanowskiego. Podczas konferencji Wojewoda Dolnośląski poinformował o przygotowaniach, podejmowanych na terenie województwa dolnośląskiego w związku z sytuacją związana z koronawirusem.

Analizując dane statystyczne i obserwując sytuacje w krajach sąsiednich, możemy spodziewać się kolejnych przypadków. Próbujemy się do takiej sytuacji jak najlepiej przygotować. Naszym priorytetem jest zwiększenie liczby wolnych miejsc na oddziałach zakaźnych. W niektórych przypadkach podejmowane działania będą związane z koniecznością dyslokacji pacjentów. Dokładamy wszelkich starań, aby kwestia transportu tych osób była jak najmniej uciążliwa, a jakość usług medycznych na najwyższym poziomie  – mówił Wojewoda Jarosław Obremski.

Wojewoda Dolnośląski zaapelował także o stosowanie się do zakazu odwiedzin w szpitalach.

Zakaz odwiedzin jest zakazem odwiedzin. W uzasadnionych przypadkach dyrekcja szpitala może odstąpić od wydanej decyzji. Nieprzestrzeganie zakazu jest działaniem zagrażającym zdrowiu i życiu pacjentów – informował Wojewoda Dolnośląski.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja – 911,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 421,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 42.

Zobacz inne

Leave a Comment