Włamał się do garażu i ukradł sprzęt warty 4 tysiące złotych

19-letni mieszkaniec Jedliny-Zdroju został zatrzymany w miniony wtorek przez policjantów Zespołu Wywiadowczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu i odpowie za włamanie do jednego z garaży znajdujących się na terenie Wałbrzycha. Policjanci ustalili, że młodociany przestępca ukradł sprzęt o wartości 4 tysięcy złotych. Część utraconego mienia funkcjonariusze już odzyskali i przekazali właścicielowi.

2 kwietnia bm. 56-letni pokrzywdzony zgłosił funkcjonariuszom Komisariatu Policji II w Wałbrzych, że w ostatnich dniach ktoś zerwał zasuwę i dwa haki zabezpieczające drzwi garażu przy ul. Przeskok, wszedł do środka i dokonał kradzieży znajdującego się w środku mienia. Były to między innymi aluminiowe felgi, opony samochodowe, wędki, pilarka stołowa, farby, a także drobne narzędzia w łącznej kwocie 4 tysięcy złotych.

Policjanci drugiego komisariatu bezpośrednio po otrzymaniu informacji rozpoczęli działania operacyjne i kilkadziesiąt minut później na ul. Niepodległości w Wałbrzychu zatrzymali do kontroli drogowej samochód kierowany przez 19-latka. W jego samochodzie ukryta była część skradzionego mienia w postaci felg aluminiowych, które funkcjonariusze zabezpieczyli, a następnie przekazali właścicielowi. Podejrzany podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia czynu i stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment