Wiosna w pełni, czyli sezon na jednoślady rozpoczęty

Motocyklisto, pomyśl o innych użytkownikach dróg i ich bezpieczeństwie. Droga publiczna to nie tor wyścigowy! Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości, nie wymuszaj pierwszeństwa, wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierujących. Zadbaj też o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze. Przypominamy, że do kierowania motocyklem potrzebne są nie tylko umiejętności, ale też odpowiednie uprawnienia – prawo jazdy kategorii A.

Apelujemy również do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów i spoglądali częściej w lusterka.

Każdy uczestnik ruchu drogowego ma prawo do poruszania się po drodze, wykażmy się zrozumieniem i kulturą jazdy.

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze będą czuwać nad bezpieczeństwem na naszych drogach, ze szczególnym zwróceniem uwagi na kierujących jednośladami. Już w tym tygodniu na kamiennogórskich drogach można zauważyć policyjny patrol motocyklowy. Dzięki temu mundurowi są w stanie skuteczniej reagować na zdarzenia na drodze, a także szybciej dojechać np. na miejsce wypadku.

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Zobacz inne