Wielkie święto tkaniny artystycznej

W Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbyło się dziś (sobota, 16 września) uroczyste otwarcie 49. Międzynarodowej Wystawy Sztuki Włókna “Konfrontacja technik rękodzielniczych w tradycyjnej i nowoczesnej sztuce” oraz spotkanie z artystami.

W salach muzeum, zaprezentowane zostały prace artystów reprezentujących różne środowiska twórcze, techniki w obszarze tkaniny unikatowej oraz szeroko pojętej sztuki włókna.

Honorowe nagrody i wyróżnienia im. Agnieszki Sienkiewicz otrzymały:

I nagroda – Jolanta Wdowczyk “Myśli poukładane”.
II nagroda ex aequo – Eva Damborska “Razem i osobno”, Barbara Basiewicz “Kompozycja Błękitna”.
III nagroda – Ewa Maria Poradowska-Werszler “Szmer jesiennego powiewu”.

Wyróżnienie – Krystyna Hendrychowska “Czas niepokoju”.
Wyróżnienie – Agnieszka Godszling “Przejście”.

Nagrodę pracowników Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze otrzymała Barbara Basiewicz “Kompozycja Błękitna”.

Dziś w kamiennogórskim muzeum została również otwarta wystawa Agnieszki Cecylii Kazały “Żywioły duszy”.

Agnieszka Cecylia Kazała

Agnieszka Cecylia Kazała o wystawie w Muzeum Tkactwa

Artystka ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu – Pracownia Tkaniny Artystyczne prof. Ewy Marii Poradowskiej – Werszler. Jest autorką 16 wystaw indywidualnych, uczestniczyła w 35 wystawach zbiorowych. Wystawa dostępna będzie do środy, 15 listopada br.

Artystka ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu – Pracownia Tkaniny Artystyczne prof. Ewy Marii Poradowskiej – Werszler. Jest autorką 16 wystaw indywidualnych, uczestniczyła w 35 wystawach zbiorowych. Wystawa dostępna będzie do środy, 15 listopada br.

Agnieszka Cecylia Kazała należy do Sekcji Tkaniny Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Wrocławskiego. Uprawia dyscypliny takie jak: tkanina artystyczna, batik, instalacja. Jej obrazy znajdują się w wielu kolekcjach w kraju i za granicą. Uczestniczyła w międzynarodowych plenerach malarskich, rezydencjach artystycznych oraz Festiwalach Sztuki Włókna. Nieodłączną częścią twórczości artystki jest fotografowanie swoich prac na tle natury. Jej zainteresowaniem jest również umieszczanie sztuki w przestrzeni publicznej.

Na co dzień uczy sztuki w Szkole Kanadyjskiej w Warszawie oraz prowadzi własną pracownię artystyczną w Grójcu (Przestrzeń dla Sztuki).

Share

Zobacz inne