Wielki powrót Ekstraklasy – na kogo stawia bukmacher?

Koniec stycznia to moment, na który czekali wszyscy fani piłki nożnej w Polsce. Podczas gdy inne ligi zagraniczne grały w okresie świątecznym, w naszym kraju odbyła się zimowa przerwa, która miała pozwolić drużynom na regenerację. Na kogo stawiają zakłady bukmacherskie w kontekście mistrza kraju w drugiej połowie sezonu?

Więcej o lokalnym sporcie przeczytasz tutaj.

Legia faworytem

W ostatnich 10 latach Legia Warszawa zdominowała rozgrywki o mistrzostwo Polski w piłce nożnej. Utytułowany klub ze stolicy znajduje się również w najlepszej pozycji wyjściowej pod kątem obrony tytułu, który wywalczył w poprzedniej kampanii. Podopieczni Czesława Michniewicza mają na koncie 29 punktów po rundzie jesiennej i otwierają ligową tabelę. Co prawda przewaga nad Rakowem i Pogonią Szczecin nie jest zbyt duża, jednak zakłady bukmacherskie nie mają wątpliwości – jeśli ktoś powinien zdobyć tytuł z tych zespołów, to będzie to Legia Warszawa.

Wojskowi w pierwszej rundzie bardzo dobrze zaprezentowali się w delegacjach, gdzie nie przegrali nawet jednego meczu. Problemem, z którym musi poradzić sobie Czesław Michniewcz, są za to spotkania domowe, ponieważ w rundzie jesiennej Legia grała w nich poniżej oczekiwań.

Raków Częstochowa to bez wątpienia rewelacja pierwszej części sezonu, jednak tutaj pytanie brzmi – czy będą potrafili podtrzymać taką dyspozycję w rundzie wiosennej? W ostatnich latach często drużyny traciły impet i wypisywały się z gry o mistrza w decydującym momencie sezonu.

Z drugiego szeregu atak na czołówkę przypuściła również Pogoń Szczecin, która może się pochwalić najlepszą defensywą w lidze, a jak wiadomo – obrona wygrywa tytuły, a ofensywa pojedyncze spotkania.

Lech z drugiego szeregu?

Zakłady sportowe raczej nie widzą większych szans w możliwym mistrzostwie dla Lecha Poznań. Kolejorz jesienią stracił bardzo dużo punktów, a w tym roku dodatkowo nie ma podziału tabeli po 30 kolejce. Podopieczni Dariusza Żurawia mają raptem 16 kolejek na odrobienie 12 punktów do Legii Warszawa, jeśli mieliby włączyć się do gry o tytuł.

Zadanie będzie bardzo ciężkie, co prawda matematycznie jest możliwe, jednak nie z taką grą, jaka miała miejsce jesienią. Wystarczy wspomnieć, że Lech Poznań oprócz niezłych występów w europejskich pucharach – w lidze radził sobie bardzo słabo. Kolejorz przegrał więcej rywalizacji na boiskach Ekstraklasy niż wygrał, co najlepiej podkreśla dyspozycję tego zespołu.

Wszystkie spotkania Ekstraklasy możesz obstawiać z oferty na wydarzenia sportowe. Zakłady bukmacherskie dostępne są na stronie takiej jak PZBuk.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM.

Share

Zobacz również

Leave a Comment