Wielka Sobota – święcenie pokarmów

Dnia 31 marca 2018 roku przypada Wielka Sobota. W Kościele rzymskokatolickim dzień ten jest dniem żłoby, wyciszenia i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Wielka Sobota jest jedynym dniem bez sakramentu Eucharystii dlatego w kościołach nie odprawia się Mszy św. Tradycyjnie w tym dniu błogosławi się pokarmy na stół wielkanocny.

Do kościoła pw. Maksymiliana Kolbe w Czadrowie przybyli bardzo licznie wierni, którzy przynieśli do święcenia koszyki pełne świątecznych smakołyków.
Dodatkowo wierni wsparli akcję Caritas Diecezji Legnickiej przynosząc specjalnie na tą okazję przygotowane torby wypełnione artykułami dla ubogich.

Jutro Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające misterium paschalne Jezusa Chrystusa. Tego dnia o godz. 6:00 po raz kolejny wierni zbiorą się przy kapliczce Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w miejscowości Czadrów, skąd po raz drugi ruszy procesja rezurekcyjna do kościoła pw. Maksymiliana Kolbe. Inicjatorem tradycji organizowania procesji w Czadrowie jest Ks. Wikary Jarosław Górecki. Zapraszamy.Share

Zobacz inne

Leave a Comment