Więcej szczęścia niż rozumu. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

O wielkim szczęściu może mówić kierowca, który w niedzielny poranek 24 marca br. prowadząc samochód osobowy marki Volkswagen Polo stracił panowanie nad nim i wpadł do przydrożnego rowu wywracając pojazd na dach. Kierowca samochodu znajdował się po wpływem działania alkoholu. Kierowca i pasażer na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. Cudem nie doprowadzili do tragedii na drodze. Wynik stężenia alkoholu jaki posiadali oraz sposób prowadzonego przez kierowcę pojazdu mógł przyczynić się tragicznego w skutkach zdarzenia.

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w niedzielę 25 marca br. około godziny 11:00 otrzymali zgłoszenie o wywróconym samochodzie na dach w rejonie drogi nr. 30 w miejscowości Janiszów. Po przybyciu na miejsce potwierdzili fakt i zauważyli dwie osoby oddalające się z miejsca zdarzenia. Policjanci podjęli interwencję i dokonali zatrzymania dwóch osób, jak się okazało mających związek ze zdarzeniem. Jeden z nich 48 – latek mieszkaniec Kamiennej Góry posiadał w wydychanym powietrzu niespełna 3 promile alkoholu natomiast drugi 32 – latek również mieszkaniec Kamiennej Góry 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem mechanicznym przez osoby znajdujące się pod wpływem działania alkoholu mężczyzn zatrzymano w policyjnym areszcie, natomiast samochód został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Na postawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze udowodnili i przedstawili zarzut kierowania pozjadam w stanie nietrzeźwości młodszemu mężczyźnie do którego się przyznał. Dodatkowo funkcjonariusze odebrali mu uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło:
Policja Kamienna Góra
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz