Węzeł Kamienna Góra Północ

Prezentujemy postęp prac budowy drogi S3 na węźle Kamienna Góra Północ, gdzie trwa montaż konstrukcji stalowej ustrojów zespolonych. Niebawem na wybudowanym stanowisku do wytwarzania i nasuwania konstrukcji nośnej estakady zostanie wykonane nasuwanie obiektu inżynierskiego. Przypominamy, że wykonawca przyjął dla budowanych estakad technologię nasuwania podłużnego. Budowa mostów tą metodą polega na przesuwaniu gotowej konstrukcji mostu z przyczółka na kolejne podpory. Zaletami stosowania metody nasuwania podłużnego jest ograniczenie przestrzeni, na której prowadzone są prace budowlane, zmniejszenie ilości deskowań w stosunku do tradycyjnych rozwiązań, możliwość prowadzenia prac niezależnie od warunków atmosferycznych. Metodę tą stosuje się w przypadku bardzo długich obiektów inżynierskich, a taki jest budowany na odcinku Ptaszków-Dębrzik.

Nasuwanie pierwszego obiektu inżynierskiego wykonano w maju br. na powstającym wiadukcie WS-49 na odcinku Janiszów-Lubawka, o czym informowaliśmy tutaj.

Na portalu Relacje Regionalne prezentujemy postęp prac budowy drogi S3 na Zadaniu IV (od węzła Kamienna Góra Północ do granicy państwa) oraz na Zadaniu III (tunele TS-32 i TS-26). Reportaże dostępne są tutaj.

Share

Zobacz również

Leave a Reply